11.05.2023

PROGRESĪVIE Valsts prezidenta amatam virza Elīnu Pinto

Latvijas politikā pēdējo gadu laikā novērojama stagnācija . Diemžēl to pašu “veco politiku” turpinām redzēt arī kandidatūrās uz valsts augstāko amatpersonu pozīcijām.
Taču 2023. gada Latvijas sabiedrība vēlas redzēt mūsdienīgu prezidenti ar mūsdienīgu domāšanu un drosmi – drosmi rīkoties un drosmi arī uzņemties šodienas riskus, lai nodrošinātu labāku rītdienu mūsu nākamajām paaudzēm.

Tādēļ “PROGRESĪVIE” ir izvirzījuši šādu Valsts prezidenta amata kandidāti.
Elīna Pinto ir kandidāte, kas pārstāv Latvijas atjaunotās brīvvalsts paaudzi.
Ilgstoši pārstāvot Latviju Eiropas un pasaules līmenī, gan ES, gan citās starptautiskās institūcijās, Elīna Pinto ir ieguvusi Rietumeiropas līdera redzējumu.

“Esmu gatava kā bezpartejiska Valsts prezidente uzņemties valstisku un dziļi personisku atbildību par Latviju. Esmu gatava Valsts prezidentes darbā ieguldīt savu starptautisko rūdījumu, siltu piederības sajūtu mūsu tautai un atjaunotās Latvijas neatkarības paaudzes drosmi un enerģiju,” norāda Elīna Pinto. 

Latvija ir daļa no Rietumu pasaules. Līdz ar to mums ir jāstiprina integrācija NATO un Eiropas Savienībā. Un šodien tas nozīmē stingru un nelokāmu atbalstu Ukrainai tās cīņā pret agresorvalsti – Krieviju.
Elīnai Pinto ir plaša pieredze drošības politikas jomā – viņa ir strādājusi ar NATO un ANO, kad tās risināja konfliktus Afganistānā un Kosovā. Kad Krievija iebruka Gruzijā, Elīna Pinto koordinēja Eiropas Savienības pretreakciju.

 

Būt daļai no Rietumu pasaules nozīmē arī noteikt tiesiskumu un cilvēktiesības kā mūsu demokrātijas prioritātes. Tikai tā mēs varam risināt vienaldzības un vardarbības jautājumus. Mēs vēlamies, lai visi Latvijas cilvēki justos droši – gan starptautiskā kontekstā, gan ikdienā.

Elīna Pinto pārstāv Latvijas atjaunotās brīvvalsts paaudzi. Viņa ir starptautiska līmeņa profesionāle ar ilgu pieredzi darbā ar atbildīgiem, sarežģītiem jautājumiem. Elīna Pinto nepārstāv nevienu politisko partiju vai šauras biznesa intereses.
Latvijai īpaši šobrīd ir svarīga prezidente ar nepārprotamu proeiropeisku, pro-NATO redzējumu un spēju vienot dažādus sadarbības partnerus, sabiedrības grupas, organizācijas, kopīgam, patriotiskam darbam.

 

Arī augstos amatos Elīna Pinto ir saglabājusi cilvēcību, empātiju un sirsnību un vienlīdz labi jūtas gan dzimtā novada mājās, gan Eiropas varas gaiteņos. Viņas enerģija un jauda ir iedvesmojošs signāls atjaunotās brīvvalsts paaudzei – šī valsts ir gatava jūs sadzirdēt.
Esam pagodināti virzīt Elīnu Pinto Latvijas Valsts prezidenta amatam.