24.10.2022

Prioritātes opozīcijā – tiesiskums, nevienlīdzība un solidāra krīzes pārvarēšana

Komentējot Jaunās Vienotības lēmumu turpināt koalīcijas izveides sarunas trīs partiju lokā, Progresīvie apliecina gatavību strādāt 14. Saeimas opozīcijā.

“Jau no pirmajām valdības veidošanas sarunām mūsu uzstādījums ir bijis nemainīgs – pilnvērtīgi koalīcijas partneri, vai pilnvērtīgs darbs opozīcijā. Mēs esam uzturējuši prasības, kas koalīcijā ļautu mums pilnvērtīgi pārstāvēt vēlētāju uzticību un Progresīvo zaļo, tiesisko un sociāli atbildīgo politiku. Nevis ideoloģija, bet gan izpratne par tiesiskumu, pretkorupciju un atbildīgu saimniekošanu ir neērti uzstādījumi šīs Saeimas sastāvam. Tādēļ jaunievēlētajiem deputātiem mēs novēlam sekmīgu un veiksmīgu darbu, kas kalpo Latvijas sabiedrības interesēm”, Kaspars Briškens, 14. Saeimā ievēlētais deputāts.

Partijas ieskatā nemainīgi ir arī jaunās valdības galvenie uzdevumi – ekonomiskās un enerģētiskās krīzes sekmīga pārvarēšana un iedzīvotāju atbalsts, konkurētspējīgas, augstas pievienotās vērtības ekonomikas attīstība, kā arī Latvijas drošība Eiroatlantiskajā telpā un sabiedrības saliedēšana. Šos jautājumus esam uzsvēruši koalīcijas sarunās un turpināsim tos pārstāvēt arī opozīcijā.

Progresīvie apņemas opozīcijas darbā pildīt demokrātijas sargsuņa uzdevumu. Kā konstruktīva un atbildīga opozīcijas frakcija, Progresīvie atbalstīs jautājumus, kas pilnveido valsts drošību, demokrātiju un enerģētisko neatkarību. Vienlaikus, frakcija stingri norādīs uz šo jomu apdraudējumiem un iniciatīvām, kas atbalsta šauru ekonomisko interešu pašlabumu.

“Šauras ekonomiskās intereses un oligarhu klātbūtne 14. Saeimā ir viens no lielākajiem draudiem Latvijas sekmīgai attīstībai. Lai gan priekšvēlēšanu laikā gandrīz visas partijas uzsvēra ieguldījumus izglītībā un veselības aprūpē, paredzamā cīņa notiks starp budžetā un līdzekļu pārdalē spēcīgākajām ministrijām – VARAM, Ekonomikas un Zemkopības ministrijām. Mēs redzam, ka partiju sabloķēšanās un ultimatīvā, nedemokrātiskā attieksme liek pamatus “šaurai koalīcijai”, kas nepārstāv Latvijas iedzīvotāju vairākumu,” komentē Andris Šuvajevs, 14. Saeimā ievēlētais deputāts.

Noslēdzoties partijas darbam koalīcijas sarunās, Progresīvie turpinās izstrādāt politikas piedāvājumus 14. Saeimā. Darbu turpinās arī maijā izveidotais “ēnu kabinets” kā alternatīva Ministru kabinetam. Apkopojot mūsu profesionāļu kompetences un uzturot sadarbību ar Latvijas vadošajiem nozaru ekspertiem, Progresīvie nodrošinās pilnvērtīgu valdības darba kontroli kā kvalitatīva opozīcija.

Progresīvo sarunu vešanas grupa –

Kaspars Briškens, Antoņina Ņenaševa, Mārtiņš Kossovičs, Andris Šuvajevs