01.04.2022

Kongresā prezentēsim neatkarīgu profesionāļu platformu Latvijas izaugsmei

Šā gada 2. aprīlī norisināsies gadskārtējais politiskās partijas PROGRESĪVIE kongress. Kongresā tiks prezentēta partijas programma, kā arī “PRO Platforma”, kas pulcē neatkarīgus ekspertus, lai kopā ar sabiedrības pārstāvjiem izstrādātu zināšanās un pasaules labākajās praksēs balstītus risinājumus Latvijas ilgtermiņa attīstībai.

Kongresa rīkotāji uzsver, ka Krievijas karš pret Ukrainu ir ieviesis jaunu ģeopolitisku realitāti, kas atspoguļosies partijas piedāvājumā nākamajām Saeimas vēlēšanām, tostarp iesakot risinājumus Latvijas politiskās un ekonomiskās neatkarības stiprināšanai.

Ar katrām Saeimas vēlēšanām vēlētāju aktivitāte krītas. Daļa iedzīvotāju nedodas vēlēt, jo ir vīlušies līdzšinējos deputātos, savukārt citi nepiedalās, jo uzskata, ka politiskie spēki neieklausās iedzīvotājos, ignorējot viņu vēlmes un vajadzības. Tāpēc, lai veicinātu demokrātisku iesaisti un pierādījumos balstītu ideju pārvēršanu politiskā rīcībā, gaidāmajās vēlēšanās partija sadarbosies ar neatkarīgiem ekspertiem PRO Platforma formātā.

Platforma, kurā apvienojušies dažādu tautsaimniecības jomu un politikas nozares eksperti, tiek veidota kā neatkarīga biedrība, kas klātienē un tiešsaistē tiksies ar sabiedrības pārstāvjiem un organizācijām, lai veidotu jaudīgu piedāvājumu dažādu nozaru stiprināšanai.

“Apzinoties mūsu sabiedrības zemo ticību politiskajiem procesiem un nevēlēšanos tajos iesaistīties, mūsu iniciatīvas grupas mērķis bija radīt platformu, kur sabiedrības pārstāvji var veidot dialogu ar dažādu jomu ekspertiem, piedāvāt un uzklausīt idejas, lai kopīgi rastu risinājumus Latvijas šodienas un ilgtermiņa izaicinājumiem.”

 

“Mūs vieno un motivē pārliecība, ka pašu rokām varam Latviju veidot par drošu, solidāru, iekļaujošu sabiedrību ar ilgtspējīgu, inovatīvu un taisnīgu politisko un sociālekonomisko attīstības modeli, kas veicina drošību, novērš korupciju, mazina nevienlīdzību un nepieļauj nabadzību, stiprina konkurētspēju un saudzē mūsu planētu. Mēs aicinām PRO Platforma darbībā iesaistīties arī citus bezpartejiskus profesionāļus, lai kopīgi radītu labākos risinājumus Latvijas nākotnei,” informē Kaspars Briškens, viens no PRO Platformas veidotājiem.

Tāpat kongresā tiks prezentēta partijas programma 14. Saeimas vēlēšanām un norisināsies diskusija par Krievijas kara pret Ukrainu ietekmi uz Latvijas sabiedrību un politiku.

“Jau kopš mūsu dibināšanas PROGRESĪVIE redz Latviju kā mūsdienīgu, eiropeisku valsti. Mūsu mērķis ir droša un ilgtspējīga Latvija, kas var pamatoti lepoties gan ar bruņotajiem spēkiem un civilo aizsardzību, gan ar visiem sasniedzamu veselības aprūpi un izglītību, tātad ar vienotu, neatkarīgu un labklājību veicinošu nāciju. Nākamajā Saeimā šīm idejām ir jāatspoguļojas ne tikai vārdos, bet arī rīcībā un budžetā,” uzsver PROGRESĪVIE līdzvadītāja Antoņina Ņenaševa.

Partijas PROGRESĪVIE kongress notiks 2. aprīlī, plkst. 10.00 pasākumu telpā “Fantadroms”, Gustava Zemgala gatvē 74a. Kongress tiks translēts arī tiešraidē, partijas PROGRESĪVIE Facebook lapā.

Mediju pārstāvjiem un pārstāvēm, kuri vēlas piedalīties kongresā, lūgums pieteikt savu dalību, rakstot uz e-pastu: esam@progresivie.lv