14.03.2023

Koalīcija vilcinās ar atbalsta pagarināšanu Ukrainas bēgļiem

Vismaz līdz jūnija beigām Ukrainas bēgļi būs neziņā par atbalstu, ar ko viņi var rēķināties turpmāk. Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija šodien nelēma par palīdzības termiņa pagarināšanu Ukrainas civiliedzīvotājiem. Līdz ar to atbalsta sniegšanas termiņš paliek šā gada 30. jūnijs. Turpmāk jautājumu par atbalsta pagarināšanu plānots risināt atsevišķos likuma grozījumos.

Pagarināt atbalstu jau tagad priekšlikumā aicināja Progresīvo deputāts Andris Šuvajevs.

 

“Atbalsts Ukrainas civiliedzīvotājiem, kas ierodas Latvijā ir tikpat svarīgs, cik atbalsts Ukrainai karā pret Krieviju. Diemžēl koalīcija un valdība nespēj kliedēt juridisko neskaidrību šajā jautājumā – likums sola atbalstu, taču finansējums paredzēts tikai līdz 30. jūnijam. Lēmums kārtējo reizi tiek atlikts, lai gan izvērtējumu par atbalsta apjomu un efektivitāti bija iespējams veikt jau sen. Šeit novērojams politiskās gribas trūkums,” pauda Šuvajevs.

Vienīgais, kurš balsoja PAR viņa priekšlikumu, bija komisijas Progresīvo deputāts Atis Švinka. Visi komisijas koalīcijas deputāti atturējās.

Komisijas balsojuma rezultāti tikai apliecina, ka koalīcija kārtējo reizi nav izdarījusi savu mājasdarbu. Partiju apvienības “Apvienotais saraksts” atbildībā esošā Iekšlietu ministrija nav laikus sagatavojusi nepieciešamo izvērtējumu līdz šim sniegtajam atbalstam. Progresīvie uzskata, ka darba izpildes termiņu ievērošana ir īpaši svarīga tik jūtīgu jautājumu izskatīšanā. Tāpēc Progresīvie aicina par ministriju atbildīgo “Apvienoto sarakstu” darīt visu, lai nenovilcinātu atbalsta pagarināšanu Ukrainas bēgļiem.

 

Informāciju sagatavoja Iļja Kozins

Partijas Progresīvie preses sekretārs