10.03.2022

Kirils: Mēs visi esam kopā pret Putinu!

Sveicieni!

Mani sauc Kirils, lai gan tikpat labi mani varētu saukt Aleksandrs, Vitālijs, Anastasija vai Jeļena. Dzīvoju vienā no neskaitāmajām Imantas (Purvciema, Jelgavas, Liepājas) daudzstāvenēm. Esmu jūsu kaimiņš, kolēģis, klients, apkalpotājs. Vakar pagatavoju Tavu burgeri Hesburger restorānā, aizvakar atvedu DPD sūtījumu. Parasti saku galvenokārt “labdien” un “uz redzēšanos”, bet šodien gribu pateikt vairāk.

Esmu Latvijas pilsonis. Balsoju dažādi – par Vienotību, Progresīvajiem vai Saskaņu. Bet es ienīstu Putinu un to, ko viņa režīms dara ar Ukrainu. Es nosodu okupantus, kas iebrūk ar ieročiem neatkarīgajās zemēs. Iespēju robežās rīkojos – piketēju pie vēstniecības, rakstu sociālajos tīklos, un galvenais – ziedoju (piemēram, https://www.ziedot.lv/ukrainas-cilvekiem-4203).

Esmu nikns uz tiem krieviem, kas atbalsta Putinu, bet starp maniem draugiem tādi ir mazākumā. Tāpēc man grūti saprast dažas idejas no latviešu nacionālistu puses. Piemēram, krievu pilsoņu uzturēšanas atļauju anulēšana. Vai tiešām jūs gribat padzīt prom krievu disidentus, neatkarīgos žurnālistus un citus cilvēkus, kas atrada šeit patvērumu? Vēl viena Krievijas pilsoņu kategorija ir pensionāri, piemēram mana vecmamma, manu draugu vecvecāki – mierīgi, laipni seniori. Man grūti noticēt, ka viņi var kādam traucēt.

Sāpina arī tas, kas notiek skolā ar dažiem krievu bērniem, kurus apsaukā viņu akcenta vai uzvārda dēļ. Lūdzu, ja dzirdat ko tādu, parunājiet ar savām atvasēm. Paskaidrojiet, ka Putins ar represiju palīdzību ieguva varu, un ka viņa līdzgaitnieki mēģina šķelt Latvijas sabiedrību. Par karu ir atbildīgs Putina režīms un viņa līdzgaitnieki, nevis visi pasaules krievvalodīgie. Iemāciet bērniem iejūtīgu domāšanu, kas ļauj atšķirt agresoru no upura, un vērtēt cilvēkus pēc viņa darbiem, nevis pēc tautības.

Es ļoti gribu, lai Latvija būtu stipra, neatkarīga un labklājīga. Vai Tu arī? Tad turpināsim dzīvot kopā savstarpējā cieņā, neļausim emocijām aizsegt prātu šādos grūtos brīžos un atbalstīsim Ukrainu kopā.

Slava Ukrainai! Слава Україні!

Kirils Surovovs, PROGRESĪVIE biedrs