Zemas algas- sekas mērķtiecīgai politikai

Pikets29.09.2010.052

Latvijā 27,8 % strādājošo ietilps zemo algu saņēmēju kategorijā – tā aprēķinājis Eurostat. Ar šādu zemo algu saņēmēju īpatsvaru Latvija ieņem pirmo vietu Eiropas Savienībā, aiz sevis atstājot gan pārējās Baltijas valstis, gan Rumāniju. Šie dati tikai papildina to plašo statiskas klāstu, kas apliecina nabadzības un nevienlīdzības problēmas nopietnību Latvijā.

zemas_algas

Šāda situācija Latvijā ir izveidojusies pateicoties pie varas esošo politiķu mērķtiecīgai rīcībai. Tieši strādājošie un darbu algu saņēmēji Latvijā nes nesamērīgi lielu nodokļu slogu – vienu no Lielākajiem Eiropas Savienībā. Tas savukārt ļauj ienākumus no kapitāla, nekustamā īpašuma spekulācijām, luksus preču patēriņu ilgstoši aplikt ar veiksmīgām un labklājīgām valstīm neierasti zemām nodokļu likmēm.

Šāda sistēma liedz darba devējiem maksāt lielākas algas darba ņēmējiem, īpaši tiem, kuriem saņem mazu vai vidēju atlīdzību, jo pateicoties nodokļu slogam katrs darbinieks jau tā izmaksā daudz. Turklāt šī nodokļu politika ļāvusi veiksmīgi attīstīties spekulatīvajam biznesam – bankām, nekustamo īpašumu aģentūrām, bet kavējusi rūpniecības attīstību.

Lai situāciju mainītu, Latvijā steidzami jāievieš progresīva nodokļu sistēma. Tas jādara būtiski samazinot nodokļu slogu darbaspēkam, nevis paaugstinot – kā to bieži vien piedāvā labējo partiju politiķi.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *