Visi kopā – par eiropeisku nodokļu politiku!

Nodokļu politika ir viens no galvenajiem instrumentiem, ar ko politiķi var koriģēt valsts attīstību.

Ar nodokļu politiku var gan veicināt spekulatīvas uzņēmējdarbības uzplaukumu un ekonomikas „burbuļu” veidošanos, kas agrāk vai vēlāk sāpīgi plīst, gan gluži pretēji – balstīt un veicināt tādu uzņēmumu izveidošanos un uzplaukumu, kas nodarbojas ar ražošanu, inovācijām un rada augstu pievienoto vērtību.

Ar nodokļu politiku var veidot sabiedrību, kurā bagātie kļūst arvien bagātāki, bet nabagie nabagāki, kurā nav vidusslāņa un liela sabiebrības daļa dzīvo nabadzībā – vai arī gluži pretēji, veidot sabiedrību, kura attīstās solidāri, kurā ir plašs vidusslānis un ikvienam sabiedrības loceklim ir iespēja izaugsmei un attīstībai atbilstoši ieguldītajam darbam.

Es vēlos dzīvot valstī, kurā sabiedrība ir laimīga, ar plašu vidusslāni, kurā ikvienam strādīgajam, čaklajam un talantīgajam ir iespēja sevi pierādīt. Mūsu ekonomiku es vēlos redzēt tādu kā Vācijā, Somijā, Zviedrijā, kur tās pamati ir rūpniecība un inovācijas. Diemžēl regresīvā nodokļu sistēma Latvijā sevi ir 20 gadu laikā pierādījusi kā neefektīvu šādam nolūkam – un nav mūsu valstij ļāvusi kļūt par Eiropas veiksmes stāstu. Ir laiks to mainīt!

Tādēļ es aicinu Tevi nākt palīgā un panākt Latvijā tādas nodokļu sistēmas ieviešanu, kas ir progresīva un taisnīga, kas ļauj mums beidzot ne vien juridiski piederēt Eiropas labklājības valstu saimei, bet arī tuvoties tai ekonomiski un baudīt tās sniegtos labumus.

► Paud savu attieksmi un paraksties par modernu nodokļu sistēmu Latvijā –  http://manabalss.lv/i/169

Ansis Dobelis, biedrības PROGRESĪVIE vadītājs

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *