VIDEO: vai vajag progresīvus nodokļus?

DSC_8178
Šā gada 29. augustā notika konference „Vai nodokļu politika vienlaicīgi var veicināt ekonomisko izaugsmi un mazināt sociālo nevienlīdzību?”. Konferencē ar ziņojumiem uzstājās gan vietējie, gan ārvalstu eksperti, kas pamatoja, kādēļ vienlīdzīgākas sabiedrības ir veiksmīgākas, bagātākas un drošākas. Tāpat tika skaidrots, ka tieši nodokļu politika ir viens no labākajiem instrumentiem ar ko vairot sociālo vienlīdzību.

Piedāvājam noskatīties biedrības PROGRESĪVIE vadītāja Anša Dobeļa uzstāšanos konferencē:

Pasākuma otrajā daļā notika diskusija starp Saeimā pārstāvētajām politiskajām partijām, ekspertiem, arodbiedrību un darba devēju organizāciju pārstāvjiem. Diskusijā piedalījās Igors Pimenovs (SDP Saskaņa), Lolita Čigāne (Vienotība), Andris Pārups (Nacionālā Apvienība), Dainis Gašpuitis (SEB, ekonomists), Pēteris Krīgers (LBAS, priekšsēdētājs), Ilmārs Šņucins (LR Finanšu ministrija), Gints Turlajs (Ekonomists) un kā moderators Mārtiņš Kossovičs (žurnālists un uzņēmējs).

Diskusijā politiķi solīja nākamajos gados veidot sociāli taisnīgāku nodokļu politiku. SDP “Saskaņa” pārstāvis Igors Pimenovs solīja atbalstīt un veicināt patiešām progresīvas nodokļu sistēmas ieviešanu, savukārt Lolita Čigāne no Vienotības kā labāko risinājumu piedāvāja diferencētu nepaliekamo minimumu. Savukārt Nacionālās Apvienības pārstāvis Andris Pārups pauda atbalstu progresīvai nodokļu sistēmai, tomēr nebija pārliecināts, ka nākamajos gados izdosies to ieviest.

Aicinām noskatīties diskusijas video ierakstu. iespējams, tas Jums palīdzēs izdarīt izvēli gaidāmajās Saeimas vēlēšanās:

Visas konferences video ieraksti jau tuvākajā laikā būs pieejami Brīvības un solidaritātes fonda mājas lapā!

1 komentārs par VIDEO: vai vajag progresīvus nodokļus?

  1. Diez kāpēc pēdējā gada laikā, esot ārvaltsīs nācās aktīvi iesaistīties ekonomiski aktīvā dzīvē, taču pirmā gada laikā zinot Latvijas darba samaksu, un paterīņ preču kvalitati, kā arī labklājību ko var iegādāties par esošo algu radās pāpalikums un nauda atgriezās atpakaļ Latvijā. Integrējoties ārvalstu ekonomiski aktīvo cilvēku grupā, ikdienas saskarsmes rezultātā ar cilvēkiem rodas vēlme pēc labiem dzīves apstākļiem un smaga fiziska darba par kuru var nopelnīt arī tepat, ja pieņems progresīvo nodokli teiksim virs 800 eiro varbūt ka nākamais izceļošanas vilnis nesāksies. Kāpēc strādniekam jāceļ cementa maisi ja alga ir tikpat liela kā lielveikala darbiniecei, Ārzemēs atļautais svars darba vietā piemēram pastā nedrīkst pārsniegt 20kg kā vīrietim tā arī sievietei, kas ir 12kg, tiek runāts par celšanas tehniku un veikti instruktāžas kursi, runājot par iekļaušanos ekonomiski aktīvo cilvēku grupā, mugurkaula nodiluma faktoru, progresīvais nodoklis jaizvērtē smalkāk. Kādam koki ir jaizvāc, vēja energo resursi, lauksaimniecība. Atvainojos par saraustīto valodu, vienkārši uzsvaru liekot uz sišetisko būtību, uzrakstīju informāciju vienkāršā vēstījuma formā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *