Vēsturiskā uzvara – skaitļos, cilvēkos un vērtībās

Sestdien, 12. septembrī, partija PROGRESĪVIE pulcēsies ikgadējā kongresā. Kongresā, kurā diskutēsim par Rīgas domes vēlēšanu rezultātiem un dalību pašvaldību vēlēšanās 2021. gadā. Šis būs uzvarētāju kongress.

Jau ziņots, ka Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās negaidīti pārliecinošu uzvaru ieguva PROGRESĪVIE un Attīstībai/Par! kopsaraksts, sasniedzot 26,16% vēlētāju atbalstu. Šī uzvara dod iespēju pēc vairāk nekā 10 korupcijas un izsaimniekošanas gadiem atjaunot iedzīvotāju uzticību Rīgas domei. Mēs jau aktīvi piedalāmies sarunās, lai nostiprinātu pārmaiņu koalīciju, kas nākamos 4,5 gadus spētu strādāt rīdzinieku labā.

PROGRESĪVIE no sirds novērtē Rīgas vēlētāju doto uzticības mandātu. No kopsarakstā ievēlētajiem 18 cilvēkiem, 11 ir PROGRESĪVIE biedri vai mūs atbalstošās apkaimju aktīvistes. Šie panākumi partiju PROGRESĪVIE padara par lielāko domē ievēlēto koalīciju veidojošo partiju. Mēs saprotam, ka šī iedzīvotāju uzticība vienlaikus dod arī milzīgu atbildību. Tieši tādēļ mēs vēlamies pastāstīt par daudzām mazākām, bet tomēr ļoti svarīgām uzvarām, kuras mums atnesa šo vēlēšanu panākumi. Šīs mazās uzvaras mūs motivē turpmākiem darbiem, un mēs ceram, ka tās ļaus arī jums noticēt – pozitīvas pārmaiņas politikā IR iespējamas!

  • Augustā mūsu darbam ziedoja 91 cilvēks. Pieejamā informācija liecina, ka, visticamāk, PROGRESĪVIE kļuva par visplašāk atbalstīto Latvijas partiju ziedotāju skaita ziņā. Mazu, aktīvu ziedotāju atbalsts ļāva mums sasniegt kampaņas mērķus un pierādīt, ka Latvijas politikā uzvaras ir iespējamas arī ar ikdienas cilvēku atbalstu partijai, kura nav atkarīga no lieliem, noteikumus diktējošiem ziedotājiem.
  • No PROGRESĪVIE un Attīstībai/Par! kopsaraksta ievēlēta vēsturiski liela sieviešu proporcija – 10 no 18 jaunievēlētajiem Rīgas domes deputātiem ir sievietes.
  • No mūsu saraksta tika ievēlēti jaunākie Rīgas domes deputāti – Justīne Panteļējeva (27) un Edmunds Cepurītis (29). Kopumā, 5 no jaunākajiem domes deputātiem būs partijas PROGRESĪVIE biedri. Mūsu frakcija Rīgas domē būs gados jaunākā.
  • No mūsu saraksta tika ievēlētas 3 jaunās mammas – Mairita Lūse, Antoņina Ņenaševa un Selīna Vancāne. Mēs pierādīsim, ka politikā, darbā un domē, tāpat kā kampaņas takā, ir vieta visiem vecākiem.
  • Pēc apvienības Apeirons datiem, ārkārtas vēlēšanās startēja 7 cilvēki ar invaliditāti, kuri darbojas kopienas biedrībās. Diemžēl no šiem cilvēkiem tika ievēlēts tikai viens. Mēs lepojamies, ka Rīgas domē darbu sāks Rūta Mežavilka, partijas PROGRESĪVIE un vājdzirdīgo atbalsta asociācijas Sadzirdi.lv biedre.
  • Mēs veicām taupīgu, efektīvu pirmsvēlēšanu kampaņu, kurā gan kandidāti, gan jomu profesionāļi un brīvprātīgie nodrošināja, ka PROGRESĪVIE un Attīstībai/Par! izdevumi par katru vēlētāju nodoto balsi bija proporcionāli vismazākie.
  • Mēs lepojamies ar to, ka mūsu nozaru speciālisti pārvaldīs trīs Rīgas domes komitejas. PROGRESĪVIE līdzvadītājs Edmunds Cepurītis vadīs Mājokļu un vides komiteju. Edmundam ir 10 gadu pieredze vides aizsardzībā. PROGRESĪVIE valdes loceklis Viesturs Kleinbergs vadīs Sociālo jautājumu komiteju. Viesturs strādā biedrībā Latvijas Samariešu apvienība, viņam ir 14 gadu pieredze sociālajā jomā. Iveta Ratinīka (mūsu kolēģe no Attīstībai/Par!) vadīs Izglītības, sporta un kultūras komiteju. Mēs esam apzināti uzņēmušies atbildību par dažām no problemātiskākajām Rīgas nozarēm, lai Rīgu tiešām padarītu zaļāku un vienlīdzīgāku un pierādītu sevi darbā.

PROGRESĪVIE un Attīstībai/Par! uzvara Rīgas domē ir vēsturiska – tā nodrošina, ka Rīgu beidzot pārstāvēs un vadīs godīgs, eiropeisks, mūsdienīgs, sociāli atbildīgs un zaļš politiskais spēks. Mēs apzināmies, ka arī šī uzvara nāk ar lieliem izaicinājumiem – viens no tiem ir vēlētāju zemā aktivitāte  (40,58%). Šāda aktivitāte demonstrē gan  plaisu starp iepriekšējās varas pārstāvjiem un tautu, gan iedzīvotāju zemo uzticību valdošajiem politiķiem.

PROGRESĪVIE pauž gatavību pārstāvēt un aizstāvēt katra rīdzinieka tiesības un intereses, nešķirojot cilvēkus pēc etniskās piederības, valodas, dzimuma, seksuālās orientācijas vai citām pazīmēm. Mēs esam gatavi strādāt visā Latvijā un, īstenojot savas zaļās un sociāli atbildīgās politikas idejas, aktīvi darboties arī valsts reģionos. Mēs solām atbildīgi izturēties pret vēlētāju doto uzticību un ceram, ka mūsu uzvara būs viens no daudziem pozitīviem piemēriem Eiropā un pasaulē. Piemēriem, kas pierāda zaļas un sociāli atbildīgas politikas vajadzību un panākumus mūsdienu pasaulē. 

Partijas PROGRESĪVIE kongress notiks VEF kultūrvietā “Spīdola” Rīgā, Ieriķu ielā 5a, sākot no plkst. 10:00. Uz kongresu laipni ielūgti visi partijas PROGRESĪVIE biedri un mediju pārstāvji.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *