Veselības aprūpes sistēmā jāiegulda papildu 150 miljoni eiro

Patlaban Latvija saskaras ar lielāko veselības krīzi pēdējās desmitgadēs. Lai to pārvarētu, Latvijas veselības aprūpes sistēmai turpmākos mēnešus būs jādarbojas izcili pie arvien lielākas slodzes. Tas nebūs iespējams bez papildu līdzekļiem. Tādēļ PROGRESĪVIE aicina valdību ieguldīt papildu 150 miljonus eiro veselības aprūpes budžetā, lai novērstu daudz dārgāku ekonomisko un sociālo krīzi.

Antoņina Ņenaševa, PROGRESĪVO līdzvadītāja:

“Šobrīd skaidrs, ka Covid-19 krīzei sekos ekonomiskā recesija, un būs nepieciešami papildu ieguldījumi no valsts budžeta ekonomikas stabilizēšanai. Pat pie lieliem valdības ekonomikas stimuliem atsevišķiem uzņēmumiem var nākties slēgt durvis. Bet mēs nevarēsim atļauties, ka tiek slēgta kaut viena slimnīca.”

Papildu 150 miljonu eiro līdzekļi būtu jāizmanto, lai palielinātu medicīnas darbinieku atalgojumu, izmaksātu prēmijas par darbu lielas slodzes apstākļos, nodrošinātu nepieciešamo papildu inventāru, kā arī papildu gultas vietas slimnīcās.

Paredzot, ka 2020. gada valsts budžets būs ar daudz lielāku deficītu, veselības aprūpei būtu jābūt pirmajai jomai, kas no tā iegūst papildu finansējumu. PROGRESĪVIE uzskata, ka šajā situācijā vispirms jāparūpējas par sabiedrības drošību un jānoliek malā valdības iepriekšējie apsvērumi un domstarpības ar nozares arodbiedrībām. Nav pieļaujams, ka simtiem miljonu tiek piešķirti tikai uzņēmumu atbalstam, kamēr veselības aprūpes sistēma un tās darbinieki iznes krīzes lielāko slogu.

Ja nekas nemainīsies, veselības aprūpes darbiniekiem Covid-19 krīzes laikā būs jāsaskaras ne tikai ar augstiem inficēšanās riskiem, bet arī jāturpina samierināties ar nesamērīgām slodzēm, virsstundām un reizēm pat nespēju apgādāt savas ģimenes. Bez būtiskiem ieguldījumiem pastāv nepieņemami riski darbinieku trūkumam un nespējai nodrošināt aprūpi Covid-19 slimniekiem, kad tas būs visvairāk nepieciešams.

Latvijas veselības aprūpes sistēmu sagaida milzīgi izaicinājumi. PROGRESĪVIE uzskata, ka mums ir pienākums izdarīt visu, lai sistēma un tās darbinieki būtu spējīgi to izturēt.

PROGRESĪVIE ir 2017. gada 25. februārī dibināta politiskā partija, kas iestājas par sociāldemokrātisku un zaļu politiku. Partija veiksmīgi startēja 13. Saeimas vēlēšanās, iegūstot 2,6% vēlētāju atbalstu, un tādējādi izcīnīja valsts finansējumu.

1 reply to Veselības aprūpes sistēmā jāiegulda papildu 150 miljoni eiro

  1. Jāiegulda vēl ne tik vien, jāatgriež ārsti un medmāsas no darba ārzemēs un citās profesijās.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *