04.04.2022

Vēlēšanās startēsim atsevišķi no citām partijām, bet ar ekspertu risinājumiem

Lai iegūtu plašāku vēlētāju atbalstu nereti partijas apvienojas, Saeimas vēlēšanās startējot ar kopēju sarakstu. 14. Saeimas vēlēšanās partija PROGRESĪVIE startēs atsevišķi, kā savu sadarbības partneri izvēloties nevis kādu politisko spēku, bet vadošus nozaru ekspertus, kongresā paziņoja partijas pārstāvji.

Kongresa laikā tika iepazīstināts ar “PRO Platformu”, kurā ir apvienojušies dažādu jomu neatkarīgi profesionāļi, pieredzējuši bezpartejiski eksperti, kuri vēlas veicināt aktīvāku profesionāļu iesaisti Latvijas politiskā piedāvājuma veidošanā. To vidū: konkurences eksperte Skaidrīte Ābrama, drošības un ārpolitikas eksperts Andris Sprūds, ekonomists un viens no ilggadējiem “Rail Baltica” projekta līderiem Kaspars Briškens, epidemiologs Ņikita Trojanskis un citi profesionāļi.

“Mūsu valstī ir daudz spējīgu un zinošu cilvēku, kas vēlas dalīties ar savām idejām, bet izvairās to darīt mūsdienu politiskās kultūras dēļ. Tāpēc platforma nemeklē kārtējās “sejas” politiskām kampaņām, bet gan nesavtīgus, vizionārus domātājus, kas sevī redz misiju padarīt Latviju par turīgāku un atvērtāku valsti Eiropas Savienībā un NATO,” uzsver Kaspars Briškens, viens no platformas veidotājiem.

Arī partija PROGRESĪVIE uzsver, ka plāno sadarbību nevis ar kādu politisku spēku, bet gan neatkarīgu profesionāļu kopu. Mērķis ir veicināt to izstrādāto ideju un piedāvāto risinājumu virzīšanu Latvijas politiskajā dienaskārtībā.

“Nereti, noslēdzot vienošanos ar kādu politisko partiju, ar laiku ir jūtamas atšķirīgas un pat konfliktējošas intereses. Valsts kļūst par instrumentu valdošo aprindu rokās, kuras pat pieļauj korupciju kā pieņemamu risinājumu savu nosacījumu diktēšanā. Šādos brīžos ēna krīt ne tikai uz konkrēto politisko spēku, bet arī tā sadarbības partneri. Mums šāda pieeja nav pieņemama, jo PROGRESĪVIE vienmēr ir iestājušies par progresīvu un caurspīdīgu politisku pieeju. Tāpēc šajās vēlēšanās mēs gribam vairāk ieklausīties atzītu un pieredzējušu ekspertu viedoklī un piedāvātajos risinājumos, tos pārvēršot politiskā rīcībā,” akcentē PROGRESĪVIE līdzpriekšsēdētāja Antoņina Ņenaševa.

Platformas dalībnieki kopīgi identificējuši izaicinājumus, kuriem nepieciešami jauni un inovatīvi risinājumi, un šobrīd gatavo savus priekšlikumus rīcībpolitikas iecerēm, kas ļautu adresēt šos izaicinājumus un veidot Latviju par drošu, solidāru, iekļaujošu sabiedrību ar ilgtspējīgu, inovatīvu un taisnīgu politisko un sociālekonomisko attīstības modeli. Piedāvātie risinājumi ar detalizētu ieceres aprakstu tiks tuvākajā laikā publicēti PRO Platformas mājaslapā esipro.lv.