Valdībai jāsāk mērķtiecīgs darbs kvalitatīvas augstākās izglītības pieejamībai

6. jūlijā valdība piekāpās sabiedrības spiedienam (ko atbalstīja partija PROGRESĪVIE) un pēdējā mirklī piešķīra finansējumu studentu kredītu sistēmai. Valdība jau otro gadu pēc kārtas pieņem pēdējā mirkļa lēmumu par šo jautājumu.

Partijas līdzvadītāja Antoņina Ņenaševa saka, ka šis ir piemērs tam, ka valdība slikti pārvalda izglītības jautājumus un nedomā uz priekšu. Viņa saka, ka PROGRESĪVIE atbalsta visiem pieejamu augstāko izglītību, kas ņem vērā mūsdienu realitāti un vajadzības.

Esam gandarīti, ka mūsu studentu ilgstoši atliktās vajadzības un PROGRESĪVIE aicinājums ir sadzirdēts Kariņa valdībā. Taču vēršam uzmanību uz ļoti sliktas pārvaldības pazīmēm.

"Jau otro gadu pēc kārtas valdībai ir jādzēš identisku, pašu vilcināšanās radītu ugunsgrēku! Un tas viss tā vietā, lai valdība mērķtiecīgi strādātu pie ilgtermiņa risinājumiem kvalitatīvas augstākās izglītības pieejamībā. PROGRESĪVIE uzskata, ka ir nepieciešams strauji attīstīt darba vidē balstītu mācīšanos un virzīties uz plaši pieejamu augstāko izglītību, ņemot vērā Ziemeļvalstu veiksmīgos modeļus, digitālo transformāciju un lielās izmaiņas darba tirgū," komentē partijas līdzvadītāja Antoņina Ņenaševa.

Tāpat kā novembrī, kad kopīgiem spēkiem panācām papildu finansējuma piešķiršanu atlikušajam gadam, arī šoreiz jau sen bija zināms, ka pieprasījums pēc studiju un studējošo kredītiem būtiski augs. Šādus lēmumus jārisina valsts budžeta pieņemšanas laikā, kā arī pieaugums jāparedz vidēja termiņa budžetā. Tos nedrīkst atlikt, cerot gada vidū uz budžeta pārdalāmajiem līdzekļiem, kad jau ir sākusies uzņemšana universitātēs.

Paredzami un laicīgi lēmumi ir nepieciešami ne tikai uzņēmējiem, bet arī esošajiem un nākamajiem darba ņēmējiem. PROGRESĪVIE uzskata, ka pie varas esošajiem politiķiem pašiem ir jāievēro labas pārvaldības principus, nevis tikai jāpieprasa no sabiedrības. 

Iepazīsties ar rakstā aprakstīto valdības lēmumu, spiežot šeit.

1 reply to Valdībai jāsāk mērķtiecīgs darbs kvalitatīvas augstākās izglītības pieejamībai

  1. Mūsu mīļo Tēvzemi jau kopš 2020. gada 13. marta nomoka Covid-19 pandēmija. Daudzi mani tautieši ir nikni uz valdību, taču šajā krīzes laikā mums nav jādusmojas uz valdību, bet gan ir jācīnās pret Covid-19 sērgu. Mūsu tautai ir jābūt vienotai šajā liktenīgajā brīdī. Atstāsim naidu un agresiju pagātnē, raudzīsimies ar cerību nākotnē! Vakcinēsimies! Pašreiz mūsu valstī ir pieejamas tādas Covid-19 vakcīnas kā Comirnaty, Spikevax, Vaxzevria, Janssen (avots: spkc.gov.lv/lv/atbildes [Atbildes par vakcināciju pret Covid-19 | SPKC]). Latvijas Republikas iedzīvotāji var brīvi izvēlēties, ar kuru vakcīnu vakcinēties. Atšķirībā no Krievijas Federācijas, kur valda kapitālistiskā diktatūra, Latvijas Republikā valda demokrātija. Krievijas Federācijā pašreiz ir pieejamas četras Krievijā ‘’izgudrotās’’ vakcīnas (avots:minzdrav.gov.ru/news/2021/05/06/16566-minzdrav-zaregistriroval-chetvertuyu-rossiyskuyu-vaktsinu-ot-covid-19 [Veselības ministrija reģistrēja ceturto vakcīnu pret COVID-19 (minzdrav.gov.ru)]): Gam-COVID-Vak jeb Sputnik V (minzdrav.gov.ru/news/2020/08/11/14657-minzdrav-rossii-zaregistriroval-pervuyu-v-mire-vaktsinu-ot-covid-19 [Krievijas Veselības ministrija reģistrēja pirmo vakcīnu pasaulē pret COVID-19 (minzdrav.gov.ru)]), CoviVac (rg.ru/2021/02/20/chem-otlichaiutsia-tri-zaregistrirovannye-rossijskie-vakciny-ot-covid-19.html [Kādas ir Krievijā reģistrēto vakcīnu atšķirības? COVID-19 — Krievijas avīze (rg.ru)]), EpiVacCorona ria.ru/20210703/epivakkorona-1739440399.html [EpiVacCorona — vakcīnas efektivitāte, lietošanas instrukcija un blaknes, vakcinēto atsauksmes (ria.ru)]) un Sputnik Light minzdrav.gov.ru/news/2021/07/07/16953-glavnyy-vneshtatnyy-terapevt-minzdrava-rossii-oksana-drapkina-o-provedenii-povtornoy-vaktsinatsii [Veselības ministrijas eksperte Oksana Drapkina par otrreizējo vakcināciju (minzdrav.gov.ru)]). Diemžēl Krievijas Federācijā ir aizliegta ārzemju vakcīnu lietošana, tas nopietni pārkāpj Krievijā dzīvojošo tautu cilvēktiesības. Pastāv nopietnas šaubas par Krievijā izstrādāto vakcīnu nekaitīgumu un efektivitāti (video no Krievijas opozīcijas YouTube kanāla ‘’Asais stūris’’: youtu.be/DbRJr_rl3_4 [Sputnik V neefektivitāte]). Neviena no Krievijā izstrādātajām vakcīnām nav pasaulē atzīta un sertificēta. Paldies Dieviem, visas Latvijas Republikā pieejamās vakcīnas ir pasaulē atzītas un sertificētas! Būsim Latvijas patrioti. Ticēsim Sentēvu Dieviem. Ticēsim Latvju Dieviem. Vakcinēsimies!
    Spēku un izturību vēlot, Skolnieciņš no sidrabbirzs [Latvju Dievu dēls]
    Latvju Dievi mūžam viedi.
    #Covid-19 #kovid-19 #koronavīruss #kroņvīruss #pandēmija #vakcinācija #drošība #ilgtspēja #pagāni #LatvjuDievuSvētība #LatvjuDievi #Pērkons #DievsPērkons #Pērkons-DebesuTēvs #Laima #DievieteLaima #LikteņaDieviete #Māra #DievieteMāra #NāvesDieviete #DzīvībasDieviete #Māra-VeļuMāte #Māra-ZemesMāte #ticība #mīlestība #saticība #Skolnieciņš #sidrabbirzs

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *