Valdībai jāsāk mērķtiecīgs darbs kvalitatīvas augstākās izglītības pieejamībai

6. jūlijā valdība piekāpās sabiedrības spiedienam (ko atbalstīja partija PROGRESĪVIE) un pēdējā mirklī piešķīra finansējumu studentu kredītu sistēmai. Valdība jau otro gadu pēc kārtas pieņem pēdējā mirkļa lēmumu par šo jautājumu.

Partijas līdzvadītāja Antoņina Ņenaševa saka, ka šis ir piemērs tam, ka valdība slikti pārvalda izglītības jautājumus un nedomā uz priekšu. Viņa saka, ka PROGRESĪVIE atbalsta visiem pieejamu augstāko izglītību, kas ņem vērā mūsdienu realitāti un vajadzības.

Esam gandarīti, ka mūsu studentu ilgstoši atliktās vajadzības un PROGRESĪVIE aicinājums ir sadzirdēts Kariņa valdībā. Taču vēršam uzmanību uz ļoti sliktas pārvaldības pazīmēm.

"Jau otro gadu pēc kārtas valdībai ir jādzēš identisku, pašu vilcināšanās radītu ugunsgrēku! Un tas viss tā vietā, lai valdība mērķtiecīgi strādātu pie ilgtermiņa risinājumiem kvalitatīvas augstākās izglītības pieejamībā. PROGRESĪVIE uzskata, ka ir nepieciešams strauji attīstīt darba vidē balstītu mācīšanos un virzīties uz plaši pieejamu augstāko izglītību, ņemot vērā Ziemeļvalstu veiksmīgos modeļus, digitālo transformāciju un lielās izmaiņas darba tirgū," komentē partijas līdzvadītāja Antoņina Ņenaševa.

Tāpat kā novembrī, kad kopīgiem spēkiem panācām papildu finansējuma piešķiršanu atlikušajam gadam, arī šoreiz jau sen bija zināms, ka pieprasījums pēc studiju un studējošo kredītiem būtiski augs. Šādus lēmumus jārisina valsts budžeta pieņemšanas laikā, kā arī pieaugums jāparedz vidēja termiņa budžetā. Tos nedrīkst atlikt, cerot gada vidū uz budžeta pārdalāmajiem līdzekļiem, kad jau ir sākusies uzņemšana universitātēs.

Paredzami un laicīgi lēmumi ir nepieciešami ne tikai uzņēmējiem, bet arī esošajiem un nākamajiem darba ņēmējiem. PROGRESĪVIE uzskata, ka pie varas esošajiem politiķiem pašiem ir jāievēro labas pārvaldības principus, nevis tikai jāpieprasa no sabiedrības. 

Iepazīsties ar rakstā aprakstīto valdības lēmumu, spiežot šeit.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *