PROGRESĪVIE: Valdībai jārīkojas izlēmīgi – 500 EUR par katru bērnu ģimenē!

PROGRESĪVIE ir gandarīti, ka valdība ir atbildējusi uz mūsu aicinājumu un sadzirdējusi vecāku ikdienas rūpes. Šodien, 8. februārī, valdības koalīcija diskutēs par priekšlikumu izmaksāt vienreizēju atbalstu ģimenēm ar bērniem 500 EUR apmērā par katru bērnu. Uzskatām, ka ārkārtas stāvokļa apstākļos valdībai ir jārīkojas ātri un izlēmīgi, piešķirot šo atbalstu nekavējoties, lai sāktu darbu pie nākamajiem atbalsta mehānismiem.

ATJAUNOTS 15/02: Valdība ir lēmusi atbalstīt iniciatīvu, lemjot piešķirt 500 EUR atbalstu par katru bērnu!

Izglītības iestāžu attālinātais mācību režīms ir radījis ievērojamu papildu slodzi vecākiem. Iepriekš skolu nodrošinātās bērnu uzraudzības, izglītošanas un ēdināšanas funkcijas tagad ir pilnībā jāpārņem vecākiem, kuriem vienlaikus ir jānodrošina ģimenes iztika. Attālinātais režīms ir ne tikai radījis papildu darbu, bet arī papildu izmaksas, lai nodrošinātu atbilstošu mācību vidi un aprīkojumu bērniem.

PROGRESĪVIE uzskata, ka vecākus ir jāatbalsta! 500 EUR atbalsts par katru bērnu uzlabos situāciju simtiem tūkstošu ģimenēm un radīs lielāku drošības sajūtu. Lai pēc iespējas vairāk vecākiem sniegtu drošības sajūtu, atbalstam ir jābūt atkarīgam tikai un vienīgi no bērnu skaita ģimenē. Nevis no nodarbinātības veida, nodokļu nomaksas, darba devēja vai citiem kritērijiem, kas kavē vai liek šķēršļus ārkārtas atbalstam ārkārtas stāvoklī.

ATJAUNOTS 09/02: Valdības koalīcija ir lēmusi atlikt priekšlikuma izskatīšanu par divām nedēļām, vairākām partijām pievienojoties tā atbalstam. Aicinām sociālajos tīklos izteikt atbalstu priekšlikumam, izmantojot tēmturi #AtbalstuĢimenēm

Mēs jau janvārī, atkārtojot mūsu pavasara priekšlikumu, aicinājām valdību rīkoties, lemjot par 100 EUR ikmēneša piemaksu par katru bērnu pie ģimenes valsts pabalsta. [1] Prognozējam, ka valdības koalīcijā izskatītais priekšlikums par 500 EUR izmaksu atbilstu 100 EUR mēnesī izmaksai, ja ārkārtas situācija turpinās līdz 6. aprīlim.

“Izmaksāt 500 EUR vienā reizē vai 100 EUR ik mēnesi piecus mēnešus ir nebūtiskas detaļas. Izmaksas kārtība nemainīs rezultātu. Svarīgākais ir pēc iespējas ātrāk vienoties un sniegt būtisku atbalstu, kuru gaida visi Latvijas vecāki! Valdībai ir jārīkojas ātri un izlēmīgi, lai krīze nesaasinātu ģimeņu sociālo un ekonomisko nevienlīdzību!”

PROGRESĪVIE valdes loceklis un sociologs Igors Kļaviņš

Nākamais solis pēc atbalsta piešķiršanas būtu izveidot ģimeņu atbalsta risinājumu uz visu pandēmijas laiku, līdzīgi dīkstāves pabalstu sistēmai. Risinājumu, kas tiktu ieslēgts, tiklīdz epidemioloģisku iemeslu dēļ tiek noteikti ierobežojumi klātienes mācībām, kā rezultātā pieaugtu vecāku noslodze un rastos papildu izmaksas. Konsekvents atbalsta mehānisms arī radītu noturīgu drošības sajūtu Latvijas ģimenēm, ja ārkārtas stāvoklis turpinās ilgāk par aprīli. PROGRESĪVIE iepriekšējais piedāvājums par 100 EUR ikmēneša atbalstu par katru bērnu paliek spēkā. [1]

Atgādinām, ka pašreizējie krīzes atbalsta mehānismi nesasniedz daļu darbu zaudējušo vecāku tāpat kā pavasara ārkārtas stāvokļa laikā. Arī attālinātās mācības bērniem, ilgstošs stress par savu nākotni un nogurums no ierobežojumiem Latvijas ģimenēm ir tikai palielinājies. Valdībai ir jārīkojas, ja vēlamies iziet no šīs krīzes vēl stiprāki nekā iepriekš – šis ir svarīgākais mirklis patiesiem ieguldījumiem Latvijas ģimeņu labklājībā.


[1] https://www.progresivie.lv/100-eur-par-katru-bernu-gimenem-jasniedz-ikmenesa-atbalsts/

10 replys to PROGRESĪVIE: Valdībai jārīkojas izlēmīgi – 500 EUR par katru bērnu ģimenē!

 1. Kā būtu ar pabalstu bezdarbniekiem? Saņem tikai profesionālie bezdarbnieki. A man kaukā negribas iet tur “reģistrēties”. Tāpat visādās datubāzēs ir redzams ka man nav darba. Es pat negribu naudā. Iedodiet man “grozu” ar precēm. Man vajag ūdenskrānu, 2 LED spuldzes, 2 balonus celtniecības putas un dažus kvadrātus ar skaidplāksni. Nu varbūt vel spainīti rotbanda.
  Kovid laiks ir īstais kad taisīt remontu.

  1. Kādas muļķības var runāt. Tas kā esi bezdarbnieks. Darbu var atrast. Un tiek piedāvātas iespējas.ja vien nav vēlmes iet strādāt.

 2. Uz valdību nav vērts cerēt tāpat nepiešķirs, jo viņiem ir žēl naudas priekš bērniem. Un tāpat izdomās kad pienāks un kam nepienākas. Tā kā man bērns iet dārziņa kuru tagad neapmeklē tāpat nepiešķirs. Latvijas valdībai ir ļoti žēl naudas.

 3. Es esmu 5 bērnu mamma un audzinu viņus viena. Bet atbalsta no valsts nav nekāda. Tāpēc es neticu tam. Viņi sev var bez domāšanas pacelt algas, bet ne bērniem kaut ko pielikt

  1. Dace. Vai tiešām neesat dzirdējuši par alimentiem. Tos piešķir jebkurai mammai. Turklāt vientuļā māte. Kaut kas meštimmē.

 4. A ko darit tam gimenem kuram berns tiko piedzima, bet tevs darbu zaudejs si cirka delj??
  Tiem jau ar neko nemaksas, ka viniem judties drosiba, ja par dzivokli jamaksa un est gribas un berninjam ar daudz kas vajadzigs.. Un tas viss tik uz berninja naudu, kura nav diz ko liela

 5. Kovid-19 (covid-19) pandēmija mūsu mīļajā Latvijā sākās 2020. gada 13. martā. Līdz šim brīdim SARS-CoV-2 vīruss nav uzvarēts. Ministru kabinets Latvijas Republikā ir izsludinājis ārkārtas stāvokli līdz 6. aprīlim. Neskatoties uz to, ka pavisam drīz sāksies vakcinācija pret kovid-19 vīrusu, turpināsim ievērot visus valstī noteiktos drošības pasākumus. Lietosim higiēniskās sejas maskas. Mazgāsim rokas ar ūdeni un ziepēm. Dezinficēsim rokas. Ievērosim 2 metru distanci cits no cita. Vakcīna mūs pasargās no simptomātiskas saslimšanas ar kovid-19 vīrusu. Tā ir mūsu kopīga iespēja uzveikt pandēmiju un atgriezties pie ierastā dzīves ritma. Nezaudēsim cerību savās sirdīs. Ticēsim labajam, ticēsim Latvju Dieviem. Jau kopš senatnes Latvju Dievi ir rūpējušies par mūsu tautas pašcieņu un labklājību. Latvju Dievi vienmēr ir atbalstījuši mūsu tautu grūtos laikos. Arī šoreiz Latvju Dievi nepametīs mūs vienus nelaimē. Stiprināsim latvietību caur ticību Latvju Dieviem. Ielaidīsim savās dzīvēs Latvju Dievu dievišķo enerģiju! Būsim brīvi savā ticībā! Būsim vienoti kā tauta! Lai Latvju Dievi svētī katru no mums, kas viņiem tic! Lai Latvju Dievi pasargā mūs no ļauna! Lai Latvju Dievi stāv mums klāt šajā grūtajā laikā!
  Saticību mums visiem no sirds vēlot, Skolnieciņš no Pokaiņu meža
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
  Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
  #LatvjuDievi #Pērkons #Laima #Māra #VeļuMāte #DabasMāte #LatvjuDievuSvētība #rituāli #buršanās #pagāni #ticība #veselība #spēks #drosme #Senpokaiņi #PokaiņuMežs

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *