Valdībai jānāk klajā ar ceļa karti izejai no ārkārtas stāvokļa

PROGRESĪVIE aicina valdību nākt klajā ar ceļa karti nākamajam pusgadam, iezīmējot izeju no ārkārtas stāvokļa.

PROGRESĪVIE atzinīgi novērtē valsts amatpersonu un atbildīgo institūciju darbību Covid-19 apkarošanā, kas ļāvusi ierobežot vīrusa izplatību un nenonākt līdz veselības sistēmas pārslodzei un daudzām nāvēm. 

Tajā pašā laikā aicinām valdību vismaz nākamajam pusgadam iezīmēt ceļa karti izejai no šīs situācijas. Sabiedrībā lielākās grūtības sagādā nevis pieņemto ierobežojumu ievērošana, bet neskaidrība par nākotni. 

Iztērēt miljonus lielo uzņēmumu atbalstam nav stratēģija. Simtiem mazo uzņēmēju gaida ne tikai lielāku atbalstu dīkstāvē, bet arī skaidru plānu, kas ar dažādiem nosacījumiem sniegtu ceļa karti izejai no ārkārtas situācijas. Uzņēmējiem nepieciešama skaidrība, un šāds plāns neko nemaksā,

norāda Ervins Labanovskis, PROGRESĪVIE valdes loceklis.

PROGRESĪVIE saprot, ka vīrusa izplatība var ieviest korekcijas sabiedrības funkcionēšanā, taču tas neliedz izvirzīt mērķus nākamajam periodam un jau tagad sabiedrībai atklāt redzējumu, kas tiks darīts, ja sasniegsim noteiktus pozitīvus vai negatīvus rezultātus saslimstības intensitātes iegrožošanā.

“Mēs vēlamies redzēt un dzirdēt valdības plānu A, B vai C. Šobrīd katru nedēļu valdības paziņojumus gaidām kā Ziemassvētku vecīti, lai uzzinātu, kādas dāvanas vai žagari mums ir sagatavoti. Sabiedrība vēlas redzēt attīstības scenārijus un apspriest tos, nevis saņemt dāvaniņas maisiņos, kas iesaiņoti aiz slēgtām durvīm. Daudzās jomās, it sevišķi uzņēmējdarbībā, nekas nav sliktāks par nespēju plānot darbu. Labāk gatavoties sliktākam scenārijam nekā nespēt prognozēt, kas notiks pēc nedēļas vai mēneša,” pauž Ervins Labanovskis, PROGRESĪVIE valdes loceklis. 

PROGRESĪVIE norāda, ka nespēja modelēt dažādas situācijas ilgtermiņā nelabvēlīgi ietekmē ļoti daudzus sektorus, īpaši uzņēmējdarbību. Tieši tāpat neskaidrības par nākotni neļauj cilvēkiem plānot savu dzīvi ilgāk par mēnesi, kas atstāj nopietnas sekas uz sabiedrības emocionālo, fizisko un ekonomisko veselību.

1 reply to Valdībai jānāk klajā ar ceļa karti izejai no ārkārtas stāvokļa

  1. Viņķele aptuveni pirms nedēļas jau runāja par četru nedēļu monitoringu, ka ļautu prognozēt četras nedēļas nākotnē.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *