Valdībai jāatmet kaitīgie ieradumi budžetā

PROGRESĪVIE atgādina – Kariņa valdība akceptēja un izskatīja grozījumus likumā “Par valsts sociālo apdrošināšanu”, kas paredz minimālo VSAOI (sociālo iemaksu) noteikšanu darbiniekiem un alternatīvos režīmos strādājošajiem. Kariņš, Reirs un Petraviča gatavojās uzspiest sociālajiem darbiniekiem nodokļu inspektora funkcijas.

Noskaties: Vakariņas ar Kariņu un Reiru

Mediji ziņo, ka koalīcija ir vienojusies atteikties no šī katastrofālā piedāvājuma sociālajiem dienestiem. Saeimas Budžeta un finanšu komisija tuvākajā laikā izskatīs arī citus priekšlikumus, ieskaitot piedāvāto pašnodarbināto regulējumu.

PROGRESĪVIE bija pirmā politiskā organizācija, kas iestājās pret šo nežēlīgo un acīmredzami nepārdomāto izmaiņu piedāvājumu. Kariņa, Reira un Petravičas uzsāktā atpakaļgaita ir rezultāts nopietniem sabiedrības protestiem, kas izgaismoja piedāvāto izmaiņu absurdu. Taču šādām idejām nekad nevajadzēja parādīties politiskajā piedāvājumā, it sevišķi valstī, kuras premjers tēmē uz Ziemeļvalstu labklājību, taču aizmirst, ka Ziemeļvalstu labklājība ir veidota dialogā ar iedzīvotājiem un grupām, kas pārstāv nozaru darbiniekus.

Šī rīcība liecina par valdības gatavību veidot nodokļu izmaiņas uz pašnodarbināto, mākslinieku, sociālo darbinieku un Latvijas mazaizsargātāko cilvēku rēķina, aizsedzoties ar skaistām frāzēm par sociālo nodrošinājumu, ko saredz tikai pati valdība.

Pašnodarbināto regulējumam ir jāiekļaujas pārskatāmā, vienkāršā sistēmā, ar automatizācijas iespējām. Šai sistēmai ir jānodrošina pietiekamas pašnodarbināto cilvēku pensijas un sociālā aizsardzība, vienlaikus neiznīcinot viņu iespējas saņemt cilvēka cienīgu iztiku arī pēc nodokļu nomaksas. Jebkuriem nodokļu grozījumiem, atšķirībā no šī gada prakses, jānotiek pēc atklātām, iesaistošām sarunām ar šo grozījumu skartajām nozarēm.

PROGRESĪVIE turpina pieprasīt Labklājības ministres Petravičas demisiju. Mēs turpināsim norādīt uz valdības piedāvājumiem, kas apdraud Latvijas labklājību. #MeklējamLabklājību.

Izlasi citus akcijas rakstus:

1 reply to Valdībai jāatmet kaitīgie ieradumi budžetā

  1. Mana mīļā latvju tauta, saglabāsim cerību savās sirsniņās. Saglabāsim staltu stāju. Nebīsimies kovid-19 (covid-19) sērgas, pārvarēsim šo smagnējo laiku ar drosmi un godu. Nebūsim pārgalvīgi, būsim apzinīgi! Ievērosim visu valdības uzliktos ierobežojumus ārkārtas stāvokļa laikā. Dzīvosim saticīgi. Atbalstīsim trūcīgās un maznodrošinātās personas, kurām krīzes laikā klājas smagi. Nekašķēsimies, dzīvosim draudzīgi. Būsim iecietīgi un saprotoši cits pret citu. Lūgsim Latvju Dievus, lai Latvju Dievi pasargā visus Latvijas iedzīvotājus no kovid-19 sērgas. Iedegsim savā viensētā ugunskuru par godu Latvju Dieviem. Ziedosim sauju graudu ugunskurā par godu Latvju Dieviem. Kvēpināsim kadiķu zariņus un vērmeļu buntes, lai atgaiņātu visādus mošķus un nelaimes. Ticēsim Latvju Dieviem un savu senču varenībai. Turēsim cieņā senlatvju spēka zīmes. Lai Latvju Dievi ir ar mums! Lai slavēti Latvju Dievi mūžīgi mūžos!
    Svētīgi, Skolnieciņš no svētbirzs [Latvju Dievu dēls]
    ©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
    #LatvjuDievi #Pērkons #Laima #Māra #DabasMāte #MežaMāte #VeļuMāte #LatvjuDievuSvētība #saticība #mīlestība #miers #sentēvi #svētbirzs #pagāni #Skolnieciņš

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *