Valdība nepilda solījumus mediju politikā

Politiskā partija PROGRESĪVIE šodien ar atklātu vēstuli vērsusies pie Ministru prezidenta un kultūras ministres, kurā norāda uz to, ka valdība nepilda tās mediju politikā dotos solījumus. PROGRESĪVIE uzsver, ka Māra Kučinska vadītais Ministru kabinets nav pildījis vai tikai daļēji ir pildījis 16 no kopskaitā 44 Mediju politikas pamatnostādņu 2016.—2020.gadam īstenošanas plāna punktiem.

PROGRESĪVIE norāda, ka nav veikti paredzētie uzlabojumi sabiedrisko mediju un sabiedrisko mediju pārvaldībā; pašvaldību informatīvo izdevumu ierobežošana pretēji plānā paredzētajiem pasākumiem ir palikusi deklaratīvā līmenī; netiek atbalstīti mediju kritikas žanra attīstības pasākumi, kamēr mediju atbalstam paredzētie līdzekļi tiek novirzīti mērķiem, kuri nav tikuši paredzēti mediju politikas plānošanas dokumentos.

PROGRESĪVIE kritizē, ka nenotiek darbs pie mediju darbības tiesiskā ietvara uzlabošanas un nav izstrādāti plānotie priekšlikumi Preses likuma un Elektronisko plašsaziņas līdzekļu reformai. Tāpat nav veikti pasākumi mediju nozares pašregulācijai mediju ombudā, kuru bija paredzēts izveidot šogad, un nav ticis izstrādāts nozares ētikas kodekss. Tāpat nav veikti pasākumi žurnālistu tiesiskās un sociālās aizsardzības uzlabošanai.

Partija norāda, ka no Mediju politikas pamatnostādņu īstenošanas plānā paredzētajiem pasākumiem aktīvi tiek īstenoti pamatā medijpratības jomas pasākumi, kas, savukārt, tikai daļēji ir vērtējami kā tādi, kas atbilst Kultūras ministrijas kā mediju politikas veidošanas institūcijas funkcijām. Tāpat plānā ir tikuši noslēgti pasākumi, kas biju jau iepriekš uzsākti.

Kopumā vērtējot Kučinska valdības darbu mediju politikā, PROGRESĪVIE secina, ka nav vērojama patiesa politiskā griba īstenot tādu mediju politiku, kas būtiski uzlabotu mediju uzņēmējdarbībai labvēlīgu vidi.

Par valdības darbu nesakritību ar vārdiem PROGRESĪVIE norāda Pasaules preses brīvības dienā, kas UNESCO paspārnē šodien tiek svinēta 25. reizi. UNESCO šogad ir izvēlējusies moto «Nodrošināt varas kontroli: mediji, tiesas un tiesiskums», attiecīgi akcentējot mediju pārvaldības un politiskā procesa caurskatāmību, tiesu sistēmas neatkarību un tās medijpratību, kā arī valsts iestāžu atbildīgumu sabiedrības priekšā kā demokrātiskas valsts iekārtas priekšnosacījumus.

Latvija Prezidentūras laikā Eiropas Savienības padomē 2015. gadā, kā arī vēlāk ir uzsvērusi mediju politiku kā efektīvu priekšnosacījumu valsts demokrātiskajai iekārtai. 2016. gada nogalē pieņemot Mediju politikas pamatnostādnes un to īstenošanas plānu 2016.—2020. gadam, Ministru kabinets demonstrēja Latvijas un starptautiskajai sabiedrībai Latvijas valsts labos nodomus uzlabot Latvijas demokrātijas kvalitāti, nostiprinot Latvijas mediju vidi.

1 komentārs par Valdība nepilda solījumus mediju politikā

  1. Rīgas bagātnieku n””orģijas”” vēlēšanu sakarā novedīs, ka Latviju pārvaldīs Saskaņa un krievi taisīs referendumu, par atgriešanos Krievijas skavās!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *