Vakcīna valdības nespējai

Saskaņā ar ekspertiem, "turpmāko trīs līdz četru nedēļu laikā tiks pārsniegta veselības aprūpes izturētspējas augšējā robeža". Mēs atbalstām ekspertu faktos balstīto viedokli.

Partija PROGRESĪVIE aicina visus iedzīvotājus – gan vakcinētos, gan nevakcinētos – vakcinēties pašiem un aicināt tuviniekus; izvairīties no pūļiem; pāriet uz attālināto darba režīmu, kur var; ievērot valstī noteiktās drošības prasības; vēdināt telpas un lietot sejas maskas; bez nepieciešamības netikties ar cilvēkiem, kam ir lielāks risks gūt smagas sekas no Covid-19.

Valdībai jāievieš īsi, bet stingri un labi kontrolēti ierobežojumi, kas pasargātu visu sabiedrību un izvairītos no lielām sekām. Valdībai arī jādara vairāk, lai cilvēki vakcinētos – piedāvājot naudas balvas, komunikāciju krievu valodā, darba dīkstāves mehānismu.

Saskaņā ar Pārresoru koordinācijas centra ekspertu grupas aprēķiniem, "turpmāko trīs līdz četru nedēļu laikā tiks pārsniegta veselības aprūpes izturētspējas augšējā robeža". Tas notiks Covid-19 slimojošu cilvēku masas dēļ, kas inficējas šodien, rīt un vēl inficēsies tuvākajās dienās.

Tas nozīmē, ka laiks plānošanai un apspriešanai ir beidzies. Sabiedrībai un valdībai ir jārīkojas. Turpmākas kavēšanās rezultāts būs vairāku simtu un pat tūkstošu cilvēku nāves no Covid-19 un citām slimībām, ja laicīgi nebūs pieejama nepieciešamā veselības aprūpe.

PROGRESĪVIE aicina visus Latvijas iedzīvotājus – gan vakcinētos, gan nevakcinētos – tuvākajās dienās:

◾ Vakcinēties pašiem, bet, ja tas jau ir paveikts, darīt visu iespējamo, lai vakcinētos arī tuvinieki.

◾ Atturēties no dalības masu pasākumos un pēc iespējas pāriet uz attālināto darba režīmu.

◾ Ievērot valsts noteikto drošības prasību minimumu un papildus tam īpaši rūpēties par telpu vēdināšanu un lietot sejas maskas visās publiskajās vietās.

◾ Bez nepieciešamības netikties ar saviem tuviniekiem, kas ir pakļauti īpašam riskam vecuma vai veselības stāvokļa dēļ, pat ja viņi ir vakcinēti.

Mēs neesam spējīgi pilnībā apturēt infekcijas izplatību, taču, pat ja neliela sabiedrības daļa atsauksies un pildīs šīs rekomendācijas kaut īslaicīgi, tiks novērstas lielāka skaita cilvēku ciešanas un nāves.

Mēs atbalstām ekspertu faktos balstīto viedokli. Uzskatām par valdības pienākumu jau rīt pieņemt lēmumu par īslaicīgiem, bet stingriem ierobežojumiem, kas samazina kontaktēšanos gan vakcinēto, gan nevakcinēto vidū. Ierobežojumiem ir jāstājas spēkā vēlākais 8. oktobrī un jābūt stingri kontrolētiem, tādējādi sargājot sabiedrības veselību un izvairoties no smagākām sekām vēlāk.

Valdībai ir arī nepieciešams fokusēties uz riska grupu iespējami ātru vakcināciju pret Covid-19, izmantojot visus pieejamos instrumentus, ieskaitot naudas balvas un visaptverošu komunikāciju krievu valodā. Ir jāparedz vakcināciju motivējošs darba dīkstāves mehānisms. Analizējot vīrusa izplatību skolās un lai ilgtermiņā nodrošinātu klātienes mācību iespējas, jādod vadlīnijas skolu administrācijām īslaicīgai, epizodiskai pāriešanai attālināto mācību režīmā.

1 reply to Vakcīna valdības nespējai

  1. Nemanot ir iestājies ilgi gaidītais rudens. Rudens ir ražas laiks, kad cilvēki novāc pavasarī sēto un vasarā kopto ražu, un gatavo krājumus ziemai. Šajā laikā mēs apjūsmojam visu to, ko Dabas Māte mums ir dāvājusi. Mēs izbaudām Dabas Mātes svētību. Diemžēl šo svētīgo ražas laiku aizēno kroņvīrusa pandēmija. Nelūgtais Covid-19 (kovid-19) vīruss ilgstoši mums neļauj pilnvērtīgi dzīvot. Lai atgrieztos pie ierastās dzīves, iesaku ikvienam Latvijas iedzīvotājam vakcinēties! Pašlaik vakcinācija pret Covid-19 (kovid-19) vīrusu ir vienīgā iespēja atgriezties pie ierastās dzīves. Nezaudēsim ticību Dabas Mātes varenībai, vakcinēsimies un dzīvosim drošībā! Iedegsim gaiši zaļu svecīti uz galda par godu Dabas Mātei. Uzvilksim kaklā pīlādžogu krelles un lūgsim visvareno Dabas Māti, lai Dabas Māte uzveic Covid-19 (kovid-19) vīrusu! Lūgsim Dabas Māti ar visu savu sirdi un dvēseli. Dabas Māte mūs nepametīs vienus nelaimē. Dabas Māte mums palīdzēs, jo mēs esam Dabas Mātes bērni.
    Svētīgi, Skolnieciņš no svētupītes
    #vakcinācija #vakcinācijaPretCovid-19 #veselība #drošība #imunitāte #LatvjuDievuSvētība #pagāni #rituāli #lūgšanas #buršanās #LatvjuDievi #Pērkons #Pērkoņtēvs #DievsPērkons #Pērkons–DebesuTēvs #Māra #DievieteMāra #DzīvībasDieviete #NāvesDieviete #Māra–VeļuMāte # Māra–ZemesMāte #Laima #DievieteLaima #LikteņaDieviete #Skolnieciņš #svētupīte

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *