Vai ir iespējams okupēt Rīgu?

Vai Latvijā ir iespējams atkārtot „Volstrītas okupantu” pieredzi? Biedrība PROGRESĪVIE organizē atklātu publisko semināru par demokrātiskajās zemēs rīkotajām protesta akcijām, kā arī par iespējām un nepieciešamību rīkot līdzīgas akcijas Latvijā.

Globālā ekonomiskā krīze visā pasaulē izraisīja ielu protestus, nevardarbīgās pretošanās akcijas un streikus. Latvija ir viena no retajām zemēm, kur sabiedrība klusē un nereaģē uz valdošo aprindu darbībām. Tomēr, tāpat kā daudzās citās valstīs, Latvijas vara izvēlējās glābt bankas, nevis nelaimīgus hipotekāro un patēriņa kredītu īpašniekus. Par krīzi, kuru izprovocēja korporatīvo un banku kliķu alkatība un bezatbildība, nevainīgi cilvēki ir spiesti maksāt ar darba vietu zaudēšanu un algu samazināšanu. Un tas notiek laikā, kad veselības aizsardzība, izglītība un citi publiskie labumi kļūst arvien mazāk pieejami sabiedrības vairākumam.

Vai Latvija kļūs par globālā protesta sastāvdaļu? Kādas formas šis protests var iegūt mūsu valstī? Un kāda darbība un politiskās prasības ir spējīgas apvienot Latvijas sabiedrību kopīgai rīcībai?

Nepieciešama kreisā protesta kustība bez etniskām barjerām

Latvijai ir vitāli nepieciešama kreisā multietniskā protesta kustība, kura būs spējīga ne tikai kritizēt, bet arī radīt spēcīgas alternatīvas! Visu tautību pārstāvjiem, visiem apspiestajiem un sociāli atstumtajiem, trūcīgajiem un nesadzirdētajiem, darba ņēmējiem un mazā biznesa pārstāvjiem, nevalstiskā sektora aktīvistiem un valsts sektora ierindas darbiniekiem, zinātnes un kultūras pārstāvjiem, studentiem un pasniedzējiem, nenopirktiem žurnālistiem un neatkarīgiem ekspertiem, kā arī visiem līdzjutējiem šodien ir nepieciešams apvienoties stiprā ārpusparlamentārā opozīcijā un stāties pretī neoliberālajam fundamentālismam.

Politiku īsteno ne tikai parlamentos, bet arī ielās!

Sociāldemokrātiskā biedrība PROGRESĪVIE aizsāk atklāto publisko semināru ciklu par kreisās protesta kustības veidošanas izredzēm Latvijā.

Pirmā semināra programma:

(1)    Referāta prezentācija par pasaulē rīkoto protesta akciju veidiem un metodēm („maigie” un „smagie” tiešās rīcības veidi, demokrātisko alternatīvu radīšana no pamatiem, paralēlo struktūru, savstarpējās palīdzības kopienu, provizorisko autonomo zonu veidošana utt.).

(2)    Diskusija par iespējām un nepieciešamību rīkot protesta akcijas Latvijā.

Semināra valoda:

Referāts: latviešu valodā

Diskusija: latviešu un krievu valodās

Semināra norises laiks un vieta:

2011. gada 1. decembris, plkst. 18.00–20.30, Rīga, Bruņinieku iela 29/31, 314. kab.

 

2 komentāri par Vai ir iespējams okupēt Rīgu?

  1. tikai dumjsh letiņš var spelēties ar vārdu okupēt vēršot to pret savu pilsētu. idiotisms.

    1. Acīmredzot, esat maz interesējies par to, kas notiek pasaulē.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *