Vai demisionēja, lai tiktu EP?


Tuvojoties Eiropas Parlamenta vēlēšanām, dažādas Latvijas partijas ir pieteikušas savus kandidātu sarakstus un aktīvi tos reklamē. Pētot šo reklāmu, rodas dažādi jautājumi – ar vienu tādu gribu padalīties, konkrēti par Vienotības kandidātiem uz EP.

Valdis Dombrovskis smuki reklamējas un stāsta, ka mēs esam paraugs Eiropai, Latvija varot Eiropu mācīt. Protams, minētais kandidāts savā sarakstā ir ar pirmo numuru. Taču tūdaļ atceros pavisam nesenus notikumus, kad Dombrovskis uzņēmās politisko atbildību un tādā veidā atzina, ka nespēj būt premjerministrs un uzturēt komandā savus padotos – salīdzinājumam varētu minēt situāciju, kurā nelielas futbola komandas kapteinis nespēj to vadīt un atsakās no šī amata. Bet tagad Dombrovskis pieteicies pārstāvēt Latviju Eiropas Parlamentā, atbildot par daudz plašāku jomu. Vai mazo komandu vadīt nespējušais kapteinis tiešām ir adekvāts kandidāts lielākas vadīšanai?

Vienkārši gribas izprast, vai Dombrovska rīcība šajā gadījumā ir pareiza un vai viņš savā veidā nav nodevis tautu. Ja skatītos uz šo no inženiera viedokļa, kurš man ir vistuvākais, – es uzbūvēju mazu tiltiņu, tas sabrūk, es publiski atzīstu savu nespēju vadīt koordinācijas darbus, bet pēc neilga laika pēkšņi piesakos būt inženieris 10x lielāka tilta celtniecībā. Teorētiski tas izskatās tā, it kā man būtu pilnīgi vienalga par to, ko es daru, – pamēģinu, nesanāk, nekas, mēģināšu ko lielāku…

Dzintars Segliņš, biedrības PROGRESĪVIE biedrs

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *