Tulpju sveiciens trolejbusos

tulpites
Ušakova tulpju pilns sveiciens Rīgas trolejbusos. Apsveicam sievietes! Ar ko tieši apsveicam?

Šogad mēs sievietes varētu apsveikt ar to, ka viņu solidārums palīdz mums pilnveidot sabiedrību. Saskaņā ar ASV psiholoģes Karolas Džiliganas pētījumiem, vīriešiem un sievietēm esot atšķirīga izpratne par morāli: kad vīrietim ir jāizvērtē, vai kaut kas ir labs un pareizs, viņš mēdzot uzdot jautājumu „Vai tas ir taisnīgi? Vai man (viņam) tas pēc taisnības un nopelniem pienākas?”. Savukārt sievietes morāli uztverot galvenokārt kā rūpes par otru cilvēku, biežāk uzdodot jautājumu: „Vai tas nodarīs kādam pāri? Vai tas palīdzēs?”.

Tāpēc Starptautisko sieviešu dienu mēs varētu nosvinēt, paskatoties caur šādu prizmu uz progresīvā nodokļa ideju, un vismaz uz vienu dienu gadā aizstāt jautājumu „Vai ir taisnīgi, ka cilvēks, kurš daudz strādā un pelna, maksā tādus pašus nodokļus kā cilvēks ar mazākiem ienākumiem?” ar jautājumu: „Cik lielā mērā tas nodarītu kādam pāri un cik lielā mērā – palīdzētu? Cik liels būtu sabiedrības vispārējais ieguvums?”

Un varbūt arī ar jautājumu „Cik lielā mērā tas palīdzētu sievietēm – vientuļajām mātēm, kurām pašlaik ir iepriecinošā izvēle iztikt no pabalstiem vai arī neredzēt savu bērnu, lai aizstātu to ar 12 stundu darbu, saņemot 300 latus, no kuriem 150 jāatdod auklītei, jo bērnudārzā nav vietas vai arī darba laiks nav saskaņojams ar bērnudārzu?”

Un te, protams, ceram, ka arī Ušakovs varētu apsveikt sievietes ne tikai ar virtuālām tulpēm, bet arī ar kādu jaunu bērnudārzu. Zviedrijā, piemēram, sievietes varam apsveikt ar pirmo 24 h bērnudārzu atvēršanu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *