Suņi rej, karavāna… grimst

700928_300
Sekojot ministru kabineta veidošanas peripetijām, neviļus nāk prātā senais teiciens – suņi rej, bet karavāna iet tālāk… Tikai šoreiz tas viss ir atšķirīgi. Savā starpā tukši rejas politiķi, bet karavāna grimst – mūsu valsts, mūsu Latvija ieslīgst nevienlīdzības un bezatbildības purvā.

Uz politiskās skatuves – īsta jezga. Te kāds skaļi atsakās no kāda amata, te atkal runā par savu neaizstājamību. Te sauc pēc profesionāļiem, te prasa pilnīgu partejisku piederību. Un vēl citi berzē rokas, iesildoties mūsu algu nodokļu tērēšanai un Eiropas naudas dalīšanai. Un visas skaļās kņadas vidū tā vien aizmirstas solītā cīņa pret oligarhiem, sarkanās līnijas, kā arī citi solījumi, kas rakstīti uz papīra, saukti no televīzijas un publicēti medijos.

Kas notiek Latvijā? Šo jautājumu sev uzdod daudzi, un tikpat daudzi steidz paslēpt kā strausi galvu dziļāk smiltīs. “Tāpat neko neizmainīsim! Ko tad mēs varam darīt?”

Izmainīt var daudz, ja to vēlas. Ja vēlies cilvēka cienīgu dzīvi, ir jāpieceļas, jānokrata paša uzvilktās iedomu važas, jānokrata makaroni no ausīm, jānoņem klapes no acīm un jāmeklē tos, kuri domā līdzīgi, kuri aizstāv sabiedrības un valsts intereses, nevis šauru grupu finansiālu labturību.

Amatus valsts pārvaldē dala līdzīgi kā Āfrikā, tiesa, ar nelielu atšķirību, dalītāja svaru nosaka nevis automātu skaits, bet gan skaitļi banku kontos. Ja tas šķiet nepareizi, – jāsaka paldies, ka dzīvojam Eiropā, kurā ikkatram ir brīvība un tiesības izteikties, iestāties kādā biedrībā vai arodbiedrībā un nevis balsot par mazāko ļaunumu, bet tiešā veidā atbalstīt tos, kas aizstāv sabiedrības intereses.

Vienotības, ZZS, Nacionālās apvienības un Reformu partijas „politiķi” ar visu savu uzvedību šobrīd ļoti degradē savu profesiju un ilgtermiņā nodara kaitējumu ne tikai sev, bet arī demokrātijas attīstībai valstī kopumā. Šeit var arī pajautāt, kādēļ šie muļķīgie pretnostatījumi – profesionālis vai politiķis no partijas. Vai tad te ir obligāti jābūt pretrunai? Vai politiķis nevar būt profesionālis? Ilgtermiņā šāda retorika var radīt negatīvas un neprognozējamas sekas.

Lai mainītu politiku Latvijā un panāktu tās rezultātu sabiedrības interesēs, pirms nepilniem trim gadiem kopā ar domubiedriem dibinājām biedrību PROGRESĪVIE. Šobrīd aicinu visus līdzīgi domājošos, kuriem tāpat krīt uz nerviem notiekošais ārprāts Latvijas valdībā, iesaistīties biedrībā un kopīgiem spēkiem veicināt labas pārmaiņas valstī!

Ja Jums ir jautājumi par biedrības PROGRESĪVIE darbības principiem, mērķiem un galvenajiem darbiem, droši rakstiet man uz ilmars@progresivie.lv!

Ilmārs Gromuls, biedrības PROGRESĪVIE valdes loceklis

1 komentārs par Suņi rej, karavāna… grimst

  1. “Šobrīd aicinu visus līdzīgi domājošos, kuriem tāpat krīt uz nerviem notiekošais ārprāts Latvijas valdībā, iesaistīties biedrībā un kopīgiem spēkiem veicināt labas pārmaiņas valstī!”- Jūs taču saprotat ,ka tikai biedrība nemainīs situāciju valstī.Ir pašiem jaiesaistas politika, pretēja gadījuma tā būs tikai plika parunašana. Mūsu politiķu kultūra ir tada, ka viņi nereaģē uz sabiedrības viedokli.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *