Starptautiskā cilvēku ar invaliditāti diena – 3. decembris

Vai sieviete riteņkrēslā var dzemdēt veselu bērniņu? Vai viņai būs iespēja vest savu bērnu uz dārziņu, iet aprunāties ar skolas skolotājiem, vai apmeklēt tos pasākumus, kuros bērns uzstājas – lai vienkārši būtu līdzās un kopīgi priecātos. Daudzām Latvija sievietēm šīs mazās un pašsaprotamās lietas aizvien šķiet nepiepildāms sapnis…

3.decembris – jau kopš 1992.gada tiek atzīmēta kā Starptautiskā cilvēku ar invaliditāti diena.

Katru gadu šī diena tiek veltīta kādai īpašai tēmai, šogad Latvijā tas ir jautājums par sievietēm ar invaliditāti. 16% Eiropas sabiedrības jeb 40 miljoni ir sievietes ar invaliditāti, kas ir viena no vismazaizsargātākajām grupām.

Sievietes un meitenes ar invaliditāti turpina saskarties ar dubulto diskrimināciju – sava dzimuma un invaliditātes dēļ. Viņām netiek nodrošinātas vienlīdzīgas iespējas līdzdarboties sabiedrības dzīvē. Sievietēm ar invaliditāti bieži ir liegta iespēja iegūt atbilstošu izglītību, ierobežotas ir nodarbinātības iespējas, pielāgota dzīves vieta, līdzdalība politiskajā dzīvē, kā arī likumdošana, kas ierobežo viņu tiesības pieņemt lēmumus par savu dzīvi, tostarp par savām seksuālajām un reproduktīvajām tiesībām.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *