SCP kongresā

Šī gada 9. aprīlī biedrības PROGRESĪVIE pārstāvji viesojās Sabiedrības Citai Politikai (SCP) kongresā. Piedāvājam Jūsu uzmanībai uzrunu, kuru klātesošajiem teica biedrības vadītājs Ansis Dobelis. Šī uzruna tika teikta pirms kopsapulces delegātu balsojuma, kurā diemžēl tika nolemts, ka SCP atbalstīs vienotas partijas “Vienotība” izveidi, kurā iekļausies kopā ar Jauno Laiku (JL) un Pilsonisko Savienību (PS). Biedrība PROGRESĪVIE nav vienotās partijas “Vienotība” ideju atbalstītāja.

UZRUNAS TEKSTS

Sveicināti, domubiedri!

Par domubiedriem Jūs saucu, jo gan Sabiedrība Citai Politikai, gan sociāldemokrātiskā biedrība PROGESĪVIE vēlas realizēt sociāli atbildīgu un taisnīgu politiku. Šāda politika Latvijai ir pietrūkusi visus neatkarības gadus – un ar katru dienu pārliecināmies, ka labējo ideologu piedāvājumi nespēj risināt ne ekonomiskās problēmas, ne dramatisko demogrāfisko situāciju, ne mazināt plaisu starp sabiedrību un varu. Tādēļ šodien vēl vairāk kā jebkad agrāk ir vajadzīga patiesi godīga, sociāli taisnīga un atbildīga politika. Cita politika.

Biedru kopsapulces gaitā vairāki runātāji jau pieminēja biedrību PROGRESĪVIE, izskanēja arī doma, ka biedrība izveidota, lai panāktu progresīvā nodokļa ieviešanu. Nenoliegšu, tas ir viens no biedrības PROGRESĪVIE mērķiem, tomēr mums ne mazāk svarīgi ir panākt, lai Latvijā būtu moderna valsts pārvalde, progresīva izglītības sistēma un veselības aprūpe, īsi sakot – lai valsts tiktu celta un veidota atbilstoši laikam, kurā dzīvojam.

Vēlētāji “Vienotībai” ir devuši lielu uzticību. Tajā skaitā SCP biedriem, kuri tika ievēlēti parlamentā, arī sociāldemokrātam Atim Lejiņam. Domāju, ka tikai pateicoties tieši Jūsu neatlaidībai un stingrajam mugurkaulam, Vienotības priekšvēlēšanu programmā bija lasāmi tādi solījumi kā „veidot taisnīgu sabiedrību” un „nodokļu sistēmas progresīva reforma”. Tās ir vienas no pamata lietām, kas nepieciešamas modernai un uz labklājību orientētai valstij.

Arī pēc vēlēšanām ir patīkami dzirdēt par patiesi progresīviem un moderniem risinājumiem, ko nu jau praksē realizē Jūsu līderi. Īpaši šeit varu izcelt tieslietu ministriju un ministra iniciatīvas viņa pārraudzītajā nozarē. Tomēr ar to ir par maz, arvien vairāk vēlētāji viļas “Vienotībā”, jo pirms vēlēšanām solītās reformas un labās pārmaiņas sabiedrībā nejūt. Piemēram, minētās progresīvās nodokļu sistēmas reformas ir pārvērtušās jau debesīs paceltos nodokļos. Un finanšu ministrs Vilks nu jau dod jaunus solījumus – nākamajos trīs gados neko nemainīt.

Es mudinu Jūs neatslābināties un solītās pārmaiņas neatstāt pagaldē, bet ik dienu ar dotajiem solījumiem bakstīt un bikstīt Vienotības ministriem, deputātiem mugurā, lai atceras, zem kā parakstījušies.

Neatkarīgi no Jūsu šodienas lēmumiem, novēlu Jums augt spēkā, gudrībā un saglabāt ticību iespējai Latvijā izveidot labklājības valsti. Novēlu Jums arī nezaudēt savu politisko identitāti un principus, jo tieši tie ir tas, kas Jūs atšķir no vairuma Latvijas politisko partiju. Mēs esam gatavi Jums nākt talkā un meklēt progresīvus risinājumus, lai Latvija jau drīz piedzīvotu patiesi labas pārmaiņas!

Ansis Dobelis,
sociāldemokrātiskās biedrības PROGRESĪVIE priekšsēdētājs

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *