Sarkanais ir jaunais zaļais – 2019!

PROGRESĪVIE ar daudzo biedru un atbalstītāju rokām aizejošajā gadā ir spējuši piedāvāt pilnīgi atšķirīgu politiku. Tā ir balstīta skaidrā pārliecībā, kas izriet no sociāldemokrātiskām un zaļām vērtībām.

Sociāldemokrātu lomu un mantojumu pieminējām, svinot Latvijas demokrātijas un valstiskuma simtgadi. Tas ir mantojums, kas mums uzliek atbildību ikdienu no jauna iestāties par vienlīdzību, solidaritāti un demokrātiju.

Bet gada noslēgumā notikusī ANO klimata konference vēlreiz mums atgādināja, ka zaļā politika ir mūsu nākotnes atbildība. Mūsu rokās ir pārtraukt patērniecības un “IKP tabulu” politiku, kas ignorē vidi, dabu un dzīvās radības mums apkārt.

PROGRESĪVIE ir partija, kas iestājas par sociāli atbildīgu, videi un dzīvniekiem draudzīgu politiku – lai mūsu paaudzei nav jākaunas nākamo paaudžu priekšā. Vairāk nekā 22 000 Latvijas vēlētāju novērtēja šo piedāvājumu ar savu balsi Saeimas vēlēšanās. Paldies par šo uzticēšanos! Šis atbalsts iegūst arī materiālu veidolu – PROGRESĪVIE tagad katru mēnesi saņems 1250 eiro no nodokļu maksātāju līdzekļiem.

Liels atbalsts PROGRESĪVAJIEM izpaudās arī saņemtajos ziedojumos un biedru naudās, kas šogad sasniedza 95 000 eiro. Paldies par šo ievērojamo atbalstu!

Tomēr viena no sāpīgajām pieredzēm 13. Saeimas vēlēšanās bija tieši netīrās naudas spēja apdzīt politiskās idejas. Bez kritiskiem jautājumiem no mediju un sabiedrības puses trīs Saeimā ievēlētas partijas savā zīmolvedībā spēja ieguldīt nepārskatāmu, bet pamanāmi lielu naudu vēl pirms kampaņas izdevumu oficiālā uzskaites perioda, kurā sasniegtie atpazīstamības reitingi daudziem medijiem pēc tam bija pamats partiju aicināšanai uz priekšvēlēšanu diskusijām. Par vēlēšanu rezultātu un savu “stratēģisko balsojumu” šobrīd katrs secinājumus var izdarīt pats. PROGRESĪVIE paliek pie savas pārliecības un ideāliem.

Un tos aicināsim atbalstīt pavisam drīz. Tikai piecus mēnešus pēc Ziemassvētkiem – 2019.gada 25.maijā – notiks Eiropas Parlamenta vēlēšanas. Kā jebkuras vēlēšanas katrai partijai, tās PROGRESĪVAJIEM būs kārtējais lielais pārbaudījums.

Sarkanais ir jaunais zaļais. Tādu politiku solām Jaunajam – Eiropas Parlamenta vēlēšanu – gadam. Tā notiks, ja katrs pieliks roku. Tā ir demokrātijas iespēja – tikt pārvaldītiem tā, kā mēs to vēlamies un uzskatām par pareizu.

PROGRESĪVIE ir gatavi piedāvāt cienījamu pārstāvību Eiropas demokrātijas centrālajā institūcijā gan sociāldemokrātiskā, gan zaļajā politikā. “Saskaņa” ir skaidri parādījusi, ka, lai kā censtos viltot sociāldemokrātiju, tā nespēj organiski iekļauties Eiropas sociāldemokrātu saimē, kas ir bijis viens no diviem lielākajiem politiskajiem spēkiem Eiropas līmenī. Tas pats ir sakāms par Latvijas kamuflāžas toņa zaļajiem. Tikmēr Eiropas Zaļajai partijai tiek prognozēta pieaugoša ietekme nākamajā Eiropas Parlamenta sasaukumā.

Tāpēc svētku noskaņās lūdzu atbalstu PROGRESĪVO Eiropas Parlamenta vēlēšanu kampaņai: https://www.progresivie.lv/atbalsti/

Priecīgus svētkus un progresīvu 2019.gadu Latvijai un Eiropai!

Roberts Putnis
PROGRESĪVO valdes priekšsēdētājs

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *