Saeima pelnījusi dzelteno kartīti, sarkanā – Reiram un Bondaram

Partija PROGRESĪVIE pagaidām neveidos kampaņu parakstu vākšanai par Saeimas atlaišanu, paturot iespēju par to lemt nākotnē. Partijas valde lēma, ka nesen ievēlētajai Saeimai jādod iespēja labot pieļautās kļūdas, bet par nekvalitatīvu darbu budžeta sagatavošanā sarkanā kartīte jāpiešķir Bondaram un Reiram.

PROGRESĪVIE saprot un nenosoda cilvēkus, kas jau parakstījušies un plāno parakstīties par Saeimas atlaišanu, starp kuriem ir arī vairāki aktīvi partijas biedri un atbalstītāji.

“Jauno politisko spēku un visas koalīcijas negaidīti ciniskā attieksme komunikācijā ar mediķiem un sabiedrību kopumā nav pieņemama sociāli atbildīgā valstī. Tomēr uzskatām, ka šobrīd svarīgākais ir piespiest Saeimu pēc iespējas ātrāk izlabot pieļautās kļūdas. Mūsuprāt, tas šobrīd dotu lielāku labumu Latvijas sabiedrībai,” saka PROGRESĪVO līdzpriekšsēdētāja Antoņina Ņenaševa.

PROGRESĪVIE atbalsta medicīnas darbinieku arodbiedrību aicinājumu prezidentam neizsludināt šo budžetu un atdot atpakaļ Saeimai, lai tā atkārtoti veic budžeta skatīšanu. Valdībai beidzot veselības aprūpe ir jāizvirza kā prioritāte ne tikai vārdos, bet arī darbos un jāpieprasa atbildīgajiem veikt sistēmas sakārtošanu, paralēli nākamajā budžetā atvēlot līdzekļus, lai veselības aprūpes finansējuma attiecība pret IKP tuvotos vidējam līmenim ES (šobrīd – teju 2 reizes zemāks nekā vidēji ES). 

Par nepieņemamu bezatbildību vispirms jāsoda politiķi, kuri visvairāk varēja ietekmēt budžeta pieņemšanas gaitu – finanšu ministrs Jānis Reirs (JV) un Saeimas Budžeta un finanšu komisijas vadītājs Mārtiņš Bondars (AP). Abi šie politiķi ir ne tikai rīkojušies neprofesionāli, pat nemēģinot pildīt likumā noteiktās prasības, bet ar ciniskiem un demagoģiskiem komentāriem grāvuši sabiedrības ticību valdības un Saeimas darbam. PROGRESĪVIE uzskata, ka sabiedrības uzticību nav iespējams atjaunot, šiem politiķiem saglabājot savus amatus.

Ja Saeima un valdība nespēs mediķiem piedāvāt ticamu un drīzumā sasniedzamu plānu, kā nozarei palielināt finansējumu, kas pirms gada ticis solīts un iekļauts likumā, PROGRESĪVIE atkārtoti izvērtēs, vai ir nepieciešamas ārkārtas vēlēšanas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *