Saeima balso pret saliedētu sabiedrību

PROGRESĪVIE pauž nožēlu par Saeimas lēmumu neatbalstīt Valsts prezidenta ierosinājumu pārtraukt piešķirt nepilsoņa statusa piešķiršanu bērniem.

Saskaņā ar 2017. gada maijā veiktās sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS aptaujas datiem, 76% iedzīvotāju atbalsta to, ka Latvijā dzimušie nepilsoņu bērni automātiski kļūtu par Latvijas pilsoņiem līdz ar piedzimšanas brīdi. Šādu pašu nostāju Progresīvie aktīvi aizstāvējuši jau no dibināšanas brīža, tādēļ par nepamatotu un politiskas saspēles diktētu uzskatām valdošās koalīcijas lēmumu neatbalstīt Valsts prezidenta ierosinājumu pārtraukt piešķirt nepilsoņa statusu Latvijā dzimušajiem nepilsoņu bērniem.

“Šis ir tas gadījums, kad sabiedrība savos uzskatos ir daudz atvērtāka par tās priekšstāvjiem — vairākums Latvijas pilsoņu atbalsta nepilsoņa statusa izbeigšanu ilgtermiņā un to, ka jaundzimušajiem ir jāpiešķir valsts pilsonība. Saeimas deputātu balsojums šodien ir ne tikai pret sabiedrības saliedētību un valsts drošību, bet arī pretrunā ar sabiedrības vairākuma vēlmi pēc progresīva problēmas risinājuma,” balsojumu vērtē PROGRESĪVIE valdes loceklis Ervīns Labanovskis.

Katru gadu piedzimst 50—80 bērni, kuri automātiski iegūst nepilsoņa statusu. Jau šobrīd, pamatojoties uz viena vecāka gribu, vai pēc 15 gadu vecuma sasniegšanas — paša iesniegumu, nepilsoņu bērns var iegūt Latvijas Republikas pilsonību.

“Man šķiet absurdi, ka savulaik ieviesto pagaidu risinājumu mēs turpinām uzturēt, paši radot jaunus un jaunus nepilsoņus — bērnus, kuri, tikko piedzimuši, saņem citplanētieša pasi. Pati esmu naturalizējusies un saprotu, kāpēc nepilsoņa statuss ir pastāvējis agrāk, taču nespēju saprast, kāpēc tas šobrīd būtu jāatiecina, piemēram, uz 10 gadus veciem bērniem, kurus pati izglītoju skolā,” uzsver PROGRESĪVIE valdes locekle Antoņina Ņenaševa.

Par politiski bezatbildīgu uzskatām to 14 Saeimas deputātu — Vienotības un ZZS politiķu — rīcību, kuri balsojumā atturējās, tā lielā mērā neļaujot valstiski atrisināt sabiedrības saliedētībai un nākotnes attīstībai vitāli svarīgu jautājumu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *