Sadarbosimies ar “COBALT” netaisnīgo minimālo VSAOI apstrīdēšanai

Valdība ir ieviesusi netaisnīgas minimālās valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas (VSAOI). Par reformu atbildīgais ministrs Reirs ir bijis vienaldzīgs pret iedzīvotāju iebildumiem. Partijai PROGRESĪVIE šāda situācija nav pieņemama, tāpēc esam sākuši sadarbību ar juristiem, lai Satversmes tiesā apstrīdētu šo reformu.

Partijas līdzvadītāja Antoņina Ņenaševa skaidro, ka dodamies uz tiesu, lai aizsargātu citādi neaizsargātus cilvēkus, kuriem nav iespēju cīnīties pret reformu pašiem.

Partija PROGRESĪVIE aicina visus no VSAOI reformas negatīvi ietekmētos cilvēkus vērsties pie mums (www.reirisms.lv), lai mēs varētu sniegt palīdzību.

PROGRESĪVIE uzsākuši sadarbību ar Zvērinātu advokātu biroju “COBALT”, kas nodrošinās nepieciešamo juridisko palīdzību, lai Satversmes tiesā apstrīdētu tiesisko regulējumu par minimālajām valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām (VSAOI) un aizstāvētu negatīvi ietekmēto strādājošo intereses.

Ar Zvērinātu advokātu biroju “COBALT” noslēgtais juridiskās palīdzības līgums nodrošinās partijai PROGRESĪVIE padziļinātu juridisku ekspertīzi par minimālo valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu regulējuma atbilstību Satversmei.

Partija sākotnēji ar juridisko biroju sadarbosies tiesiskā regulējuma izvērtējumā attiecībā uz darba ņēmējiem, taču minimālo VSAOI regulējums aizskar arī darba devēju tiesības.

Reira nodokļu reformas netaisnīgums un valdības vienaldzība par iedzīvotāju iebildumiem liek mums pret to vērsties Satversmes tiesā. Valdības reformas bieži skar tieši neaizsargātākās sabiedrības grupas, kurām trūkst resursu cīņai pret nepārdomātiem un netaisnīgiem lēmumiem. Piesaistot augstas klases tiesību zinātņu profesionāļus, mēs panāksim pieņemtā regulējuma maiņu vai atcelšanu,” uzskata partijas PROGRESĪVIE līdzvadītāja Antoņina Ņenaševa.

Grozījumi likumā “Par valsts sociālo apdrošināšanu”, kuros arī meklējamas potenciāli apstrīdamās tiesību normas, stājās spēkā šī gada 1. jūlijā. Tas nozīmē, ka pieteikumu Satversmes tiesā jāiesniedz līdz 1. janvārim, kad apritēs seši mēneši no minēto grozījumu spēkā stāšanās.

PROGRESĪVIE jau kopš jūlija apzina strādājošos, kuri ir piedzīvojuši negatīvu ietekmi no VSAOI izmaiņām (atlaišana no darba, samazināts atalgojums, atteikšanās pieņemt darbā uz nepilnu slodzi izmaiņu dēļ vai citas sekas), lūdzot iesūtīt savus stāstus atbilstoši instrukcijām vietnē www.reirisms.lv.

Iesūtītie problēmsituāciju apraksti tiks izmantoti, lai gadījumos, kad tas iespējams, nodrošinātu atbalstu konstitucionālās sūdzības iesniegšanā Satversmes tiesā, kā arī apkopotā veidā par problēmu loku vērstos Tiesībsarga birojā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *