Sadarbība veselības jomā apgrūtināta

Partijas PROGRESĪVIE valde ir izvērtējusi partijas “Kustība Par!” vadības 9. janvārī sniegto informāciju par turpmāko darbību valdības koalīcijā. Šī ziņa paredz atteikšanos no 20 deputātu rosinātas konstitucionālās sūdzības iniciēšanas pret pērn pieņemto Veselības aprūpes finansēšanas likumu.

Šāda rīcība neatbilst abu iepriekš partiju panāktajai vienprātībai par koordinētu rīcību šajā jautājumā.

Šis solis netika apspriests ar partiju PROGRESĪVIE, kura par šo lēmumu uzzināja no medijiem. Bez “Kustība Par!” deputātu parakstiem 20 deputātu virzīta Satversmes sūdzība tiek padarīta faktiski neiespējama.

Alternatīva Satversmes sūdzība uz individuālo tiesību aizskāruma pamata 2018. gadā ir grūti iedomājama kā efektīvs līdzeklis likuma atcelšanas panākšanai un pārceļ problēmas risināšanu uz nepārredzamu nākotni. Tomēr PROGRESĪVIE turpinās meklēt iespējas efektīvi izmantot šo ceļu.

Attiecīgi — partijas PROGRESĪVIE valde šobrīd tālāko sadarbību veselības aprūpes jomā ar partiju “Kustība Par!” uzskata par apgrūtinātu un nemērķtiecīgu.

Vienlaikus vēlamies uzsvērt, ka arvien esam atvērti un gatavi sadarbībai ar visiem politiskajiem spēkiem un indivīdiem, kas ir patiesi ieinteresēti sociāli atbildīgas demokrātijas un progresīvas politikas veidošanā Latvijā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *