Progresīvie par progresīvajiem

26. martā Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības mājā pulcējās sociāldemokrātiski domājošie, lai dibinātu biedrību „PROGRESĪVIE”. Jaunā biedrība savas darbības pamatā apņemas veikt akcijas, kas virzītas uz sociāli taisnīgas un progresīvas politikas atbalstīšanu un ieviešanu Latvijā. Progresīvās politikas mērķis ir iekļaut visus sabiedrības locekļus līdzdarbībā un līdzatbildībā par valsti. Tas ir panākams tikai ar kompetentu, profesionālu, jaunradošu un godīgi atklātu valsts pārvaldi. Valsts, kur iedzīvotāji dzīvo solidāri un ir viens otram gatavi sniegt palīdzīgu roku, ir iespējama tikai tad, kad tauta varēs uzticēties politiķiem, būs droša, ka nodokļos samaksātā nauda netiek nozagta un par nozagto naudu netiek pirkti politiķi un politiskās partijas. Mēs vēlamies radīt politiķu paaudzi, kura var lauzt esošo sistēmu. Mums jātic, ka tas ir iespējams un, ka mēs varam līdzināties Ziemeļvalstīs esošajai politiskajai kultūrai un sabiedrības solidaritātei.

Par jaunās biedrības valdes priekšsēdētāju vienbalsīgi ievēlēts Ansis Dobelis, kurš aicināja klātesošos apzināties, ka Latvijas politikā nepieciešamas būtiskas saturiskas pārmaiņas.

Biedrības valdē ievēlēti: Ervins Labanovskis, Ilmārs Gromuls, Jānis Džerijs Šterns, Māris Grīnvalds, Mārtiņš Kossovičs, Ilgonis Šteinbergs, Jānis Raubiško.

Kā vienu no tuvākajā nākotnē veicamajiem darbiem biedrības dibinātāji redz cīņas atjaunošanu par progresīvo nodokļu sistēmas ieviešanu valstī. „Nodokļi lielā mērā ir galvenais rādītājs, kas atspoguļo valsts attiecības ar sabiedrību,” pauda viedokli Ansis Dobelis. „Latvijas nodokļu sistēma ir sevi izsmēlusi – liela daļa sabiedrības tos nemaksā, valsts vara nespēj piedāvāt risinājumus, lai tos maksātu, nodokļi ir netaisnīgi, nav skaidrs, kur tie tiek tērēti…

Toties progresīvā nodokļu sistēma sevi ir pierādījusi teju visās industriāli attīstītajās valstīs, tā ir draudzīga ekonomikai, kas balstīta uz ražošanu, tā pati kalpo kā sociālā atbalsta sistēma, tā ir draudzīga ne vien darba ņēmējiem, bet arī maziem un vidējiem uzņēmumiem un tā spēj valsts budžetā ienest līdzekļus veselības aprūpei, izglītībai, drošībai.”

„PROGREĪVIE” dibināšanas sapulcē uz sadarbību jauno kustību aicināja arī LBAS priekšsēdētāja vietniece Līvija Marcinkēviča, kas apliecināja gatavību veicināt sadarbību starp divām organizācijām. „Tas ir ļoti patīkams, simbolisks solis, ka esiet pulcējušies arodbiedrību namā. Es ceru, ka ar šo organizāciju Latvijas politikā parādīsies jaunu cilvēku paaudze, kas atšķirībā no „vecajiem” izturēs pārbaudi ar naudu un varu”.

„PROGRESĪVIE” jau tuvākajā laikā izmantos visdažādākos instrumentus, lai liktu valdošajiem politiķiem ieklausīties argumentos, kas apliecina progresīvās nodokļu sistēmas nepieciešamību. „Mēs rīkosim akcijas, ko nevarēs nepamanīt, vāksim parakstus, publicēsim ekspertu viedokļus, piedāvāsim konkrētus aprēķinus – lai visiem kļūtu skaidrs, ka nodokļu sistēma Latvijā ir kardināli jāmaina,” pauda biedrības līderis.

Biedrībai „PROGRESĪVIE” šobrīd izteikuši atbalstu apmēram aktīvi 100 cilvēki, no kuriem daļa kļuvusi arī par tās dibinātājiem. Aicinām pievienoties mūsu rindām!

biedrība „PROGRESĪVIE”
http://twitter.com/progresivie
progresivie@gmail.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *