Rīga būs sakārtota, zaļa un cilvēkiem draudzīga

Rīgā nākamajos gados jāveic ievērojami ieguldījumi ielu infrastruktūras atjaunošanā un modernizēšanā, jāvirzās uz klimatneitrālas pilsētas statusu, jālikvidē rindas bērnudārzos, jānodrošina apkaimju attīstība, jāveido Rīgas investīciju piesaistes aģentūra, kā arī par trešdaļu jāpalielina investīcijas cilvēku sociālajā drošībā. Tā sestdien, 25. jūlijā, Dzegužkalnā notikušajā “Restartē Rīgu!” brīvdabas konferencē uzsvēra “Attīstībai/Par!”, PROGRESĪVIE (AP!/PRO) Rīgas domes vēlēšanu saraksta kandidāti – līderi savās jomās.

 Rīgas augstākā dabiskā paugura Dzegužkalna estrādē notikušajā “Restartē Rīgu!” konferencē sestdien piedalījās AP!/PRO kandidāti, kā arī vēlēšanu apvienību veidojošo partiju līderi, biedri un interesenti. Rīgas mēra amata kandidāts Mārtiņš Staķis uzsvēra, ka viņa prioritāte numur viens būs brūkošo ceļu un tiltu savešana kārtībā. Tāpat viņš sacīja, ka galvenā Rīgas uzņēmumu novērtēšanas mēraukla būs iedzīvotāju apmierinātība ar to sniegtajiem pakalpojumiem.

Staķis uzsvēra arī mērķi tiekties uz to, lai Rīga kļūtu par tiešām bagātu pilsētu. Izmantojot valdības un Eiropas Savienības programmas, tuvākajos gados Rīga varēs piesaistīt vairākus simtus miljonus eiro attīstības projektiem. Vienlaikus jārada jaudīga pilsētas investīciju aģentūra, norādīja Rīgas mēra amata kandidāts. “Kā ir parādījuši pēdējie 10 gadi, investīcijas neatnāk pašas – par tām ir jācīnās! (..) Investīciju piesaistē mēs atpaliekam no mūsu kaimiņiem. Tāpēc es esmu apņēmies to mainīt, tādēļ ir tik svarīgi izveidot Rīgas investīciju aģentūru – šai jābūt vienai no Rīgas prioritātēm.” – tā uzsver Staķis.

Tāpat AP!/PRO kandidāti – savu jomu līderi – kā prioritāti izvirzīja bērnudārzu rindu likvidēšanu un kvalitatīvu, iekļaujošu izglītību. “Ir jāpanāk, ka vecāki var izvēlēties viņiem atbilstošāko pirmsskolas izglītības modeli, neziedojot savu karjeru tāpēc, ka nav iespējams atrast bērnam vietu pirmskolā!” – tā akcentē pedagoģe, AP!/PRO saraksta kandidāte Iveta Ratinīka.

AP!/PRO jomu līderi arī norādīja uz saraksta programmā noteikto ilgtermiņa mērķi Rīgai kļūt par pirmo klimatneitrālo pilsētu Baltijā. Vides un zaļo mērķu sasniegšana palielinātu rīdzinieku labklājību un uzlabotu pilsētnieku dzīves kvalitāti. “Vairāk pieejamu, modernu un energoefektīvu mājokļu – tas nozīmē zemākus rēķinus, mazāku ietekmi uz klimatu, mazāk piesārņojuma – un labāku pamatu pilsētas attīstībai!” – tā norāda AP!/PRO kandidāts, vides eksperts Edmunds Cepurītis.

 AP!/PRO kandidāti uzsvēra arī nepieciešamību Rīgā attīstīt vairākus centrus, ne tikai vienu. Tāpēc par pasākuma norises vietu izvēlēts Dzegužkalns Iļģuciemā. Plašajā teritorijā arī bija iespējams nodrošināt fiziskās distancēšanās prasības un rekomendācijas.

AP!/PRO īso un garo programmu, kā arī kandidātu aprakstus var izlasīt vietnē www.RestarteRigu.lv. Programmā ir uzsvari arī uz atvērtu un modernu pārvaldību, ērtu un ekoloģisku pārvietošanos, inovācijās balstītu izaugsmi un laikmetīgu kultūru.

AP!/PRO Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās pārstāv moderni eiropeiskos un sociāli atbildīgos politiskos spēkus, kā arī apkaimju aktīvistus, kuri apvienojušies, lai veidotu Rīgu par sakārtotu, atvērtu, zaļu un cilvēkiem draudzīgu Ziemeļeiropas metropoli. Sarakstā pārstāvētas četras partijas – Kustība “Par!”, “Latvijas attīstībai”, “Izaugsme” un “PROGRESĪVIE” – kā arī vairāki bezpartejiski kandidāti.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *