Regresīvu nodokļu plāni veicinās nabadzību Latvijā

PROGRESĪVIE uzskata, ka sākotnējā informācija par 2021. gada nodokļu grozījumiem liecina par izmaiņām, kas veicinās sabiedrības sociālo nevienlīdzību.

Piedāvātā reforma paredz vairākas sadaļas, kas cilvēkiem ar mazākajiem ieņēmumiem liktu samaksāt visvairāk, – alternatīvo nodarbinātības režīmu likvidācija, neparedzot nodokļu progresivitāti, sociālā nodokļa samazināšana tikai par 1% un 104,6 miljonu EUR budžeta samazinājums pašvaldībām. Īpaši cinisks ir ieteikums, kas paredz samazināt IIN likmi ienākumiem, kuri pārsniedz 62 800 EUR, aizbildinoties ar VSAOI likmes administratīvo slogu. Šīs izmaiņas ir nepieņemamas un klajā pretrunā ar Jaunās Vienotības solījumiem par “Ziemeļvalstīm līdzīgu labklājību”.

Lai atjaunotu Latvijas iedzīvotāju uzticību valsts varai, valsts budžetam ir jāveicina sabiedrības vienlīdzība. To ir iespējams efektīvi veikt ar atbilstoši finansētiem veselības, izglītības, sociālajiem un citiem pakalpojumiem. Nodokļu grozījumi neparedz veidus (piemēram, dažādus progresīvās nodokļu sistēmas principus), kas vienlaikus mazinātu nevienlīdzību un nodrošinātu atbilstošus ieguldījumus veselībā un citās prioritārās jomās. 

Plānotās nodokļu izmaiņas ir darbības imitācija. Tā ir fasādes krāsošana mājai ar kritiskām, dzīvību apdraudošām problēmām. Latvijā pastāv nopietna sociālā un ienākumu nevienlīdzība. Šādi plāni, kas liek vēl vairāk samaksāt zemu ienākumu saņēmējiem, demonstrē Jaunās Vienotības neieinteresētību pildīt savus solījumus, īstenojot politiku, kas JV solīto Ziemeļvalstu labklājību Latvijai ļautu sasniegt tikai nākamajā simtgadē.”

Ervins Labanovskis, PROGRESĪVIE valdes loceklis

Budžeta ieņēmumi jāpaaugstina ar patēriņa nodokļiem un nodevām, akcīzes nodokļu celšanu, nodokļu un nodevu palielināšanu luksusa precēm un patēriņam. Par vienu no galvenajām Latvijas prioritātēm uzskatām ienākumu vienlīdzības veicināšanu un taisnīgu pārvaldi. Mēs turpināsim sekot līdzi Finanšu ministrijas ierosinājumiem un cinisku nodokļu izmaiņu gadījumā atbilstoši rīkosimies.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *