Protesta politika – diskusijas turpinājums

2011. gada 19. decembrī notika otrā diskusija par protesta politiku Latvijā. Pasākumā piedalījās biedrības PROGRESĪVIE, grupas “Счастливы KOPĀ / Laimīgi ВМЕСТЕ” un Jaunatnes Sociāldemokrātiskās savienības (JSS) pārstāvji, kā arī citi interesenti.

informāciju sagatavoja Andrejs Berdņikovs, diskusijas vadītājs

Diskusijā kārtējo reizi tika pacelts jautājums, kāpēc šobrīd, kad visā pasaulē notiek intensīva tautu mobilizācija pret neoliberālismu un pat par žurnāla Time gada cilvēku kļuva protestētājs, Latvija joprojām ir viena no retajām zemēm, kas stāv ārpus šiem mobilizācijas procesiem.

“Pašlaik ielu protesti ir novērojami ne tikai Rietumu demokrātiskajās valstīs, bet arī postpadomju telpā, ieskaitot bijušās PSRS Centrālāzijas un Dienvidkaukāza zemes, kā arī pašu Krievijas Federāciju. Uz šāda fona Latvijas iedzīvotāju pasivitāte ir it īpaši grūti izskaidrojama, ņemot vērā, ka PSRS pastāvēšanas laikā Latvija bija brīvdomības, alternatīvo ideju un pilsoniskās pretošanās avangardā.”

Otrais svarīgs jautājums, kas tika pārrunāts diskusijā, bija sadarbības iespējas starp dažādu tautību aktīvistiem Latvijā. Pamatojoties uz argumentu, ka kopīgas pilsoniskās iniciatīvas ir labākais sabiedrības saliedēšanas ceļš, viens no tikšanās mērķiem bija sapulcināt kopā latviešu un krieviski runājošās kopienas organizāciju pārstāvjus.

Diskusijā tika uzsākti mēģinājumi iezīmēt sfēras, kurās abu sabiedrības daļu intereses sakrīt. Tika panākta vienošanās turpināt starpetnisko dialogu, rīkojot kopīgas sanāksmes un regulāri diskutējot par visai Latvijas sabiedrībai svarīgiem jautājumiem.

Aicinu sekot tālākai informācijai!

2 komentāri par Protesta politika – diskusijas turpinājums

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *