02.05.2023

PROGRESĪVOS vadīs Panteļējeva un Šuvajevs

Partijas PROGRESĪVIE kongresā 29. aprīlī tika ievēlēta jauna partijas vadība. Nākamos divus gadus partiju vadīs Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejas priekšsēdētāja vietniece Justīne Panteļējeva un Saeimas deputāts Andris Šuvajevs.

“Partijas vadībā šobrīd ir viens cilvēks no Rīgas domes un viens no Saeimas. Ticu, ka šāda konfigurācija nodrošinās līdzsvaru starp partijas pārstāvjiem pašvaldību un nacionālā līmenī,” pēc ievēlēšanas atzīmēja partijas līdzvadītāja Panteļējeva.
“Mūsu galvenais fokuss ir uz iekšējo attīstību. Ja vēlamie kļūt vēl spēcīgāki, biedriem ir jābūt vēl iesaistītākiem partijas procesos. Jo vairāk cilvēku būs iesaistīti politikā, jo labāka dzīve būs Latvijā, ” pauda partijas līdzvadītājs Šuvajevs.

Partijas valdē ievēlēti 8 cilvēki: Justīne Panteļējeva, Andris Šuvajevs, Mairita Lūse, Antoņina Ņenaševa, Dāvis Lodziņš, Kaspars Briškens, Zane Pūpola, Atis Švinka.
Kopumā uz 8 valdes vietām bija pieteikušies 13 kandidāti. Kā devīto valdes locekli biedru pārstāvju kopsapulcē apstiprināja jaunatnes organizācijas “Protests” valdes locekli Niku Derumu.
Jaunā valde apstiprināta, 120 biedriem balsojot “par” un 4 balsojot “pret”.

Tāpat partijas biedri ievēlēja jaunu partijas Ētikas un Revīzijas komisiju. Ētikas komisijā ievēlēti Elīza Lasmane, Agnese Logina un Leila Rasima, savukārt Revīzijas komisijā Sandra Spūle, Paula Zvejniece un Baiba Puisīte.
Kongresā tika pieņemti arī statūtu grozījumi, kuri paredz jaunas institūcijas – partijas domes izveidi. Partijas dome tiek dibināta, lai nodrošinātu plašāku biedru iesaisti partijas darbā.
PROGRESĪVIE ir sociāldemokrātiska partija, kas dibināta 2017. gadā. Partiju pārstāv 10 deputāti Saeimā, 11 deputāti Rīgas domē “Par!/PROGRESĪVIE” frakcijā un vēl 3 deputāti Smiltenē un Rēzeknē.