Ievēlēta jaunā valde

Politiskā partija PROGRESĪVIE sestdien, 14. septembrī, pulcējās uz ārkārtas kongresu, lai ievēlētu jaunu partijas vadību.

Pārstāvju sapulcē tika apstiprināti partijas statūtu grozījumi, izveidojot divu līdzpriekšsēdētāju amatus (ievērojot dzimumu paritāti). Partiju turpmāk vadīs divi līdzpriekšsēdētāji — Edmunds Cepurītis un Antoņina Ņenaševa.

Jaunajā partijas valdē ievēlēti (alfabēta secībā):

  1. Edmunds Cepurītis, vides aktīvists un nodibinājuma «Vides izglītības fonds» projektu vadītājs 
  2. Terēze Gruntmane, reemigrante, uzņēmēja, publiciste
  3. Dace Kavasa, juriste un feministe, Latvijas Aviācijas arodbiedrības valdes priekšsēdētāja
  4. Viesturs Kleinbergs, dienesta «Samariešu atbalsts mājās» vadītājs
  5. Igors Kļaviņš, sociologs
  6. Mārtiņš Kossovičs, uzņēmējs
  7. Ervins Labanovskis, Brīvības un solidaritātes fonda vadītājs un uzņēmējs
  8. Agnese Logina, Latvijas Kultūras akadēmijas Rīgas Kino muzeja kuratore 
  9. Antoņina Ņenaševa, projekta «Iespējamā misija» skolotāja un lektore Rīgas Stradiņa universitātē 

«Mēs kā partija esam izcils piemērs tam, kādam jābūt politiskam spēkam. No savas puses apsolos darīt visu, kas manos spēkos, lai veidotu spēcīgu komandu un attīstītu partiju tālāk. Latvijas politikā ir ļoti vajadzīgs tāds politisks spēks, kuram rūp katra iedzīvotāja labklājība,» pirmajā uzrunā teica jaunievēlētā partijas līdzpriekšsēdētāja Antoņina Ņenaševa

«Es vēlos, lai PROGRESĪVIE izveidojas par kustību, kas var pārvarēt Latvijas politikā ļoti izteikto naudas ietekmi. Mēs vēlamies panākt drošu nākotni, ko sniedz vides aizsardzība un sociāli atbildīga valsts politika. Veidojot partiju, kurā ikviens var un vēlas iesaistīties, mēs varam uzrunāt daudz lielāku sabiedrības daļu, nekā tas izdevies līdz šim,» norāda jaunievēlētais partijas līdzpriekšsēdētājs Edmunds Cepurītis.

Tāpat pārstāvju sapulce apstiprināja divas rezolūcijas, kurās izklāstīti partijas uzskati par nepieciešamo rīcību vides politikā (https://www.progresivie.lv/par-risinajumiem-klimata-un-dabas-krizei/) un partijas rezolūciju — izvērtējumu par valdības darbu veselības aprūpes un sociālās politikas jomā (https://www.progresivie.lv/valdibas-darba-izvertejums-veselibas-aprupes-un-socialas-politikas-joma/). 

Partijas pārstāvju sapulcē tika uzklausīti partijas institūciju un darba grupu ziņojumi, un debates par partijas vīziju «Progresīvai Latvijai 2021», kā arī apstiprināta virkne grozījumu partijas statūtos.

PROGRESĪVIE sasauca ārkārtas kongresu pēc partijas priekšsēdētāja Roberta Putņa atkāpšanās no amata pēc Eiropas Parlamenta vēlēšanām.

PROGRESĪVIE ir 2017. gada 25. februārī dibināta politiskā partija, kas iestājas par sociāldemokrātisku un zaļu politiku. Partija izveidojās uz tāda paša nosaukuma biedrības pamata, kas tika dibināta 2011. gadā. Partija veiksmīgi startēja 13. Saeimas vēlēšanās, iegūstot 2,6% vēlētāju atbalstu, un tādējādi izcīnīja valsts finansējumu. Eiropas Parlamenta vēlēšanās partija saņēma 2,9% atbalstu.

PROGRESĪVIE bija pirmā partija Latvijas vēsturē, kura Saeimas vēlēšanu sarakstam piemēroja dzimumu paritātes principu.

PROGRESĪVAJIEM ir reģionālās nodaļas Rīgā, Jelgavā, Jūrmalā, Liepājā, Saldū, Smiltenē un Aizputē, kā arī ārpus Latvijas — Briselē, Londonā un Luksemburgā. Aizputē un Mārupē PROGRESĪVIE ir pārstāvēti arī pašvaldību domēs. Šobrīd partijai ir vairāk nekā 600 biedru.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *