PROGRESĪVO līderi 13. Saeimas vēlēšanām

Politiskā partija PROGRESĪVIE šodien iepazīstina ar savu 13. Saeimas vēlēšanu sarakstu līderiem. Vadību partijas startam vēlēšanās kā sarakstu pirmie numuri ir uzņēmušās piecas politiķes. 

Kopumā sarakstu veidošanā izmantots dzimumu paritātes princips. Norādot, ka sievietēm ir vairāk šķēršļu politiskajai līdzdalībai, PROGRESĪVIE vēlas aktīvi iestāties par sieviešu politiskās līdzdalības veicināšanu. PROGRESĪVIE ir pirmā politiskā partija, kura konsekventi izmanto dzimumu paritātes principu priekšvēlēšanu sarakstu veidošanā.

RĪGAS saraksta pirmā kandidāte būs izglītības un sociālās politikas eksperte, bijusī «Iespējamās misijas» skolotāja ANTOŅINA ŅENAŠEVA: «Cinismam, kas valda Latvijas politikā jau vairākus gadus ir jābeidzas. Es kandidēšu no partijas PROGRESĪVIE saraksta Rīgā, jo mēs vēlāmies veidot politiku citādi. Politikai jābūt sociāli atbildīgai, brīvai no netīras naudas un jāiesaista dažādus cilvēkus.»

VIDZEMES saraksta PROGRESĪVO līdere būs sociālās politikas eksperte, juriste un sabiedriskā darbiniece INGA LIEPA–MEIERE, kura vēlas «panākt, lai ikvienam Latvijas iedzīvotājam būtu pieejami kvalitatīvi veselības aprūpes, izglītības, sociālie un citi publiskie pakalpojumi. Vienlaikus nepieciešams samazināt nabadzības riskam pakļauto skaitu un veicināt vidusslāņa attīstīšanos. Ievēlēšanas gadījumā katru mēnesi kādā no Vidzemes pilsētām tikšos ar vēlētājiem un atskaitīšos par paveikto, jo uzskatu par svarīgu uzturēt saikni ar vēlētājiem ne tikai priekšvēlēšanu laikā.»

KURZEMES sarakstā pirmajā vietā būs juriste un feministe DACE KAVASA, kura norāda, ka «pēc gandrīz astoņu gadu pastāvīgas prombūtnes, strādājot gan pēckara, gan konfliktu zonās, man ir skaidrs, ka tiesiskums valsts līmenī un cieņpilnas attieksme pret cilvēku un dabu ir būtiski valsts pastāvēšanas pamatnosacījumi. Šie pamatnosacījumi ir vienlīdz būtiski īstenojot ārpolitiku un iekšpolitiku.»

ZEMGALES kandidātu saraksta vadībā ir Latvijas Universitātes asociētā profesore, sociālās politikas eksperte, LĪGA RASNAČA: «Progresīvie ir partija, kas uzdrošinās: kandidēt bez nozīmīga finansiālā atbalsta; piedāvāt kreisās politikas idejas Latvijas attīstībai; runāt par sabiedrību vienojošiem jautājumiem līdz šim nerealizētā veidā.  Mans pamatdarbs ir LU, esmu pārliecināta, ka Latvijas izaugsme jābalsta zināšanās un kompetencē. “Kas neatdara acis, atdara maku”. Iestājamies par pieredzē un izpētē balstītu politiku.»

LATGALES saraksta vadību uzņēmusies kinokritiķe, Latvijas kultūras akadēmijas doktorante, AGNESE LOGINA: «Es, iespējams, būtu laimīga, ja varētu atļauties šeit nebūt. Es gribētu, lai varētu tā droši atslābt un noskatīties no malas, kā tiek risināti problēmjautājumi, rasti risinājumi, kā noris progress. Es arī esmu 4. maija bērns, pārstāvu pēdējo lielo demogrāfisko uzrāvienu Latvijā, un kā īstens mileniālis es gribu iesaistīties sociālās norisēs, tāpēc esmu aktīvi piedalījusies protestos un citās sabiedriskās aktivitātēs. Bet tā īstā politika vienmēr ir likusies tāda saspēle starp nopietniem vīriem uzvalkos, kuri nereti vairs nav īpaši jauni un progresīvi.»

Rīgas saraksta otrais numurs būs partijas vadītājs Roberts Putnis. Uzņēmējs, politologs un ekonomikas ministra amata kandidāts Ervins Labanovskis uzņemsies otro saraksta pozīciju Vidzemē, kamēr PROGRESĪVO biedrības izveidotājs, uzņēmējs un politologs, satiksmes ministra amata kandidāts Ansis Dobelis būs otrais numurs Kurzemes sarakstā. Latvijas Leļļu teātra galvenais režisors Ģirts Šolis ar otro numuru kandidēs no PROGRESĪVO saraksta Zemgalē. Latgales otrais numurs būs patlaban ārpus Latvijas dzīvojošais informācijas tehnoloģiju uzņēmējs Dmitrijs Fjodorovs.

2 komentāri par PROGRESĪVO līderi 13. Saeimas vēlēšanām

  1. Vai tik Jūs netaisāties kopēt esošo sistēmu? Neviens vārds par korupcijas likvidēšanu vai ministru skaita samazināšanu. OIK afēras likvidēšana un vainīgo sodīšana, kur tas viss paliek?

    1. Neskaitāmi daudz, ieskaitot Repši, ir nākuši ar lozungu likvidēt korupciju… Kā viņiem tas izdevies? Nekādīgi… Kopēt esošo sistēmu nu toč šī partija netaisās, jo tā ir izteikti sociāldemokrātiska. Neviena no esošajām partijām nav sociāldemokrātiska.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *