PROGRESĪVO Eiropas Parlamenta vēlēšanu līdere būs Gunta Anča

PROGRESĪVO Eiropas Parlamenta vēlēšanu kandidātu saraksta līdere būs ilggadējā cilvēktiesību aktīviste un cilvēku ar invaliditāti interešu aizstāve Gunta Anča.

Partija PROGRESĪVIE šodien Rīga TV24raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu” atklāja savus Eiropas Parlamenta vēlēšanu saraksta līderus.

Pilno sarakstu PROGRESĪVIE prezentēs sestdien, 26.janvārī, Pārstāvju sapulcē (ikgadējā kongresā) viesnīcā TALLINK pulksten 10.00. Ar kongresu PROGRESĪVIE ievadīs partijas Eiropas Parlamenta vēlēšanu kampaņu, kuras moto būs “Vairāk Eiropas!”.

Eiropas Parlamenta vēlēšanas notiks tieši pēc četriem mēnešiem – 25.maijā.

PROGRESĪVO saraksta līdere būs ilggadējā cilvēktiesību aktīviste, Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācijas SUSTENTO vadītāja Gunta Anča. Gunta Anča ir pieredzējusi sabiedrības interešu aizstāvības darbā Eiropas līmenī, kopš 2004.gada brīvprātīgā kārtā esot Latvijas pārstāve Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komitejā. Saraksta līdere ir arī Eiropas Cilvēku ar invaliditāti foruma ģenerālsekretāre un Eiropas Sieviešu lobija valdes locekle. Gunta Anča ir arī Trīszvaigžņu ordeņa kavaliere. Gunta Anča ir sociālā darba kvalifikācija un maģistra grāds uzņēmējdarbības vadībā.

Gunta Anča uzsver: “Pēdējos gados ES ir uzsākusi vairākas iniciatīvas darba tirgus un sociālās drošības jomās – Eiropas sociālo tiesību pīlārs, Eiropas Pieejamības akts, kā arī liela daļas ES sociālā fonda plānošana nevienlīdzības mazināšanai un cilvēku sociālās drošības stiprināšanai. Mana pieredze Eiropas Savienībā rāda, ka pat viena balss spēj mainīt situāciju, un es gribu šo balsi piedāvāt tieši veselības un sociālās politikas jomās.”

Saraksta otro vietu ieņems PROGRESĪVO priekšsēdētājs Roberts Putnis, kurš bija partijas premjera amata kandidāts 13. Saeimas vēlēšanās. Putņa līdšinējā sabiedriskā darbībā irbija nesaraujami saistīta ar Eiropas ideju. Viņš ir viens no Latvijā pirmās Eiropas idejai veltītās nevalstiskās organizācijas Kluba “Māja” izveidotājiem, ir vadījis Jauno Eiropas federālistu organizāciju Vācijā kā reģionālā, tā nacionālā līmenī. Roberts Putnis ir arī ilggadējs Eiropas Kustības Latvijā biedrs un šobrīdtagad valdes loceklis. Robertam Putnims ir maģistra grāds Starptautiskajā mediju un kultūras menedžmentā, kā arī politologa kvalifikācija.

Roberts Putnis norāda uz draudiem Eiropas Savienības nākotnei, kas izriet no populistu un labējo ekstrēmistu pieaugošās ietekmes Eiropas politikā. Tāpēc Putnis uzsver nepieciešamību iestāties par fundamentālām brīvībām un cilvēktiesībām, kā arī nostiprināt vārda un mediju brīvību. Kā savas prioritātes Eiropas politikā Putnis izvirza Eiropas mēroga cīņu pret organizēto noziedzību un korupciju, kā arī lielāku patērātāju aizsardzību, kas iespējama tikai Eiropas līmeņa sadarbībā.

PROGRESĪVO kongresu apmeklēs un uzrunu teiks Eiropas Parlamenta Zaļo un Eiropas Brīvās alianses grupas ģenerālsekretāre VulaTsetsi, kā arī Lietuvas Sociāldemokrātiskās partijas padomes locekle Vilma Vaitiekunaite.

Ar astoņiem sieviešu un astoņiem vīriešu dzimuma kandidātiem PROGRESĪVIE arī Eiropas Parlamenta vēlēšanu sarakstā ievēros dzimumu paritāti. Jau 13. Saeimas vēlēšanās PROGRESĪVO sarakstu līderes bija sievietes un kandidāti sarakstā bija izvietoti pamīšus pēc dzimuma. PROGRESĪVIE bija pirmā partija Latvijas vēsturē, kura piemēroja dzimumu paritātes principu. Tādējādi PROGRESĪVIE sasniedza augstāko sieviešu pārstāvības rādītāju starp vēlēšanās iesniegtajiem sarakstiem. 13. Saeimas vēlēšanās PROGRESĪVIE bija arī gados jaunākais no pieteiktajiem sarakstiem.

PROGRESĪVIE ir 2017.gada 25.februārī dibināta politiskā partija, kas iestājas par sociāldemokrātisku un zaļu politiku. Partija izveidojās uz tāda paša nosaukuma biedrības pamata, kas tika dibināta 2011.gadā. PROGRESĪVIE veiksmīgi startēja 13. Saeimas vēlēšanās iegūstot 2,6% vēlētāju atbalstu. PROGRESĪVAJIEM ir reģionālās nodaļas Aizputē, Jelgavā, Jūrmalā, Liepājā, kā arī Beļģijā. Aizputē un Mārupē PROGRESĪVIE ir pārstāvēti arī pašvaldību domēs. Šobrīd partijai ir vairāk nekā 600 biedru.

1 reply to PROGRESĪVO Eiropas Parlamenta vēlēšanu līdere būs Gunta Anča

  1. 2017.-2018. gadā strādājot par veselības aprūpes iestāžu inspektoru pārliecinājos, cik nopietna situācija Zemgales novadā, pieļauju domu, ka visā valstī, ir ar vides pieejamību. Tāpēc mani ieinteresēja Ančas kundzes viedoklis un redzējums, ar kādām domām šis cilvēks dodas un darbojas politikā. Daudzviet mūsu domas sakrīt, tāpēc labprāt iesaistītos politiskās partijas “Progresīvie” darbībā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *