PROGRESĪVIE viesojas Eiropas Parlamentā

2015 gada 17. septembrī ar Māra Graudiņa un ES finansiālu atbalstu iepazīt Eiropas Parlamentu Briselē devās Aigars Sloģis un Guntis Laurins.

EP_fasaade

Vispirms Māris Graudiņš visus ekskursijas dalībniekus aizveda pie statujas ēkas iekšienē, kas atgādināja sazarotu taku dārzu starp Eiropas valstīm.

sazarots_taku_darzs

Pēc tam tikām aizvesti uz vietu, kur notiek lielā pogu spiešana, jo pēc Māra Graudiņa teiktā lielās debates, diskusijas un kompromisi notiek visās citās vietās.

IMG_3332_filter_applied_cropped
Aigars Sloģis

IMG_3336
Guntis Laurins

Katrā ziņā vērtīgs brauciens, jo iepazināmies ar Eiropas Parlamentu ,kas sniedz lielāku izpratni par tā darbību, uzbūvi, dalībvalstu lomām un deputātu sadalījumu partijās. Zīmīgi, ka tieši tajā dienā notika ārkārtas balsojums atbalstot Eiropas Komisijas (EK) plānu par 120 000 bēgļu izmitināšanu jaunās dzīves vietās visā ES.

Labā ziņa ir tā, ka S&D grupai ir 190 vietas un kopā ar EPP grupu veidojas vairākums, kas nozīmē, ka ,lai reāli pieņemtu lēmumus, kompromiss S&D grupai ir jāatrod tikai ar EPP politisko grupu. Sliktā ziņa ir tā, ka debatēs spēcīgāk strādā nevis arguments par tēmu, bet gan kurai valstij vairāk balsis.

EP_partiju_sadalijums

Vēl Māris Graudiņš uzsvēra, ka lielāku ietekmi sev izcīnījuši arī Eiropas Parlamenta deputāti attiecībā pret Eiropas komisijas priekšsēdētāju un 14 komisāriem.

IMG_3339_cropped

Jāpiezīmē, ka Eiropas Parlamenta gaiteņos var pamanīt visāda veida ekspozīcijas, gleznas, nelielas skulptūras utt, visvairāk uzmanību pievērsa Igaunijas dāvinājums Eiropas parlamentam – klavieres un Baltijas ceļam veltīts mākslas darbs.

IMG_3352_cropped

Pēc Oficiālās ekskursijas izmantojām iespēju aiziet uz Parlamentaruim, kas ir kā interaktīvs muzejs par un ap Eiropas Savienības dalībvalstīm, cilvēkiem un to vēsturi līdz mūsdienām.

20150917_102126

Parlamentarum paplašina skatu par Eiropas dalībvalstīm akcentējot katras valsts būtisko, ar atšķirīgo un unikālo tajā pat laikā ļaujot izjust vienotību kopējā Eiropas savienības veidojumā.

parlamentarium2

Nākamajā dienā Māris G. bija noorganizējis tikšanos ar Jörgen Siil pārstāvi no Eiropas sociāldemokrātiem, un, kas ne mazāk svarīgi, palīdzēja tikt līdz viņa kabinetam caur EP ēkas labirintiem. Jörgen Siil ir EP deputāts, kas ievēlēts no Igaunijas Sociāldemokrātiskās partijas. Mums pievienojās arī biedrības Progresīvie pārstāvis no Briseles ierēdņu pulka Andris Skrastiņs. jorge
Gribēju Jörgen Siil izjautāt par S&D attieksmi pret TTIP līgumu, bet par cik viņš strādā konkrēti ar bēgļu problēmām, tad diskusijas norise vadījās par un ap to. Viņa nostājas īsa versija bēgļu jautājumā ir tāda, kā cerēju sagaidīt, ka sajūsmas nav par šo cilvēku ierašanos Eiropā, bet ar nicinājumu izturas pret jebkuru neadekvātu agresiju, naida kurināšanu un rasisma izpausmi sabiedrībā pret to.

Saldajam ēdienam izstaigājām Briseles ielas, kuras bija pilnas ar izcilām renesanses un baroka laikmeta ēkām, katedrālēm, statujām.

20150917_164517

20150918_105422

Milzīga pateicība Mārim Graudiņam par necerēti augsto viesmīlību un doto iespēju iepazīt Eiropas Parlamentu Briselē.

Informāciju sagatavoja Guntis Laurins un Aigars Sloģis

2 komentāri par PROGRESĪVIE viesojas Eiropas Parlamentā

  1. Apziņa par Parlamenta lomu nozīmē, ka nopietnāk arī jāstrādā ar EP darba kārtības jautājumiem. Labojums: Jörgen Siil ir Socialdemokrātu grupas eksperts.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *