Sākam priekšvēlēšanu kampaņu!

Ar akciju «Pārtiku, ne plastmasu!» politiskā partija PROGRESĪVIE šodien atklāja priekšvēlēšanu kampaņu JAUNIE ZAĻIE. Kampaņa turpināsies 167 dienas līdz 13. Saeimas vēlēšanām 6. oktobrī. Ar moto «Lielā talka katru dienu» PROGRESĪVIE sociālajos medijos ik dienu piedāvās jaunas zaļās politikas priekšlikumus. PROGRESĪVIE ir pirmā partija, kas uzsāk 13. Saeimas priekšvēlēšanu kampaņu. JAUNIE ZAĻIE politiskā piedāvājuma centrā ir trīs pīlāri — veselīga vide, aizsargāta daba un Latvija bez atkritumiem.

PROGRESĪVO Vides politikas darba grupas vadītāja Jana Simanovska:

«Veselīgas vides prasības aptver gaisa piesārņojuma novēršanu ar ilgtspējīgu pilsētplānošanu un koku saglabāšanu, kā arī pesticīdu un antibiotiku lietojuma samazināšanu lauksaimniecībā. Aizsargāta daba ir iespējama tikai tad, ja ir darīts viss nepieciešamais, lai pārtrauktu sugu un to mājvietu izzušanu, veidotu dabai un cilvēkiem draudzīgu lauksaimniecības sistēmu, kā arī salāgotu mežu izciršanu ar vietējo iedzīvotāju un dabas saglabāšanas interesēm. Latvija bez atkritumiem ir ilgtspējas atziņās balstīts ilgtermiņa mērķis. Tā sasniegšanai steidzamākie darbi ir nodrošināt visiem iedzīvotājiem ērtas atkritumu šķirošanas iespējas, un videi kaitīgāko iepakojuma veidu aizstāšanu ar mūsdienīgām alternatīvām.»

Partijas PROGRESĪVIE valdes priekšsēdētājs Roberts Putnis, atklājot kampaņu, uzsvēra: «Atmodas laika zaļās politikas ideālu nodošana ir simbols tam, kā kopumā esam nodevuši Atmodas politiskos ideālus. Arī zaļā politika Latvijā ir līdzīgi korumpēta kā mūsu oligarhu interešu noteiktā varas sistēma. Tāpēc PROGRESĪVIE nāk ar jaunu, zinātniskās atziņās balstītu zaļās politikas piedāvājumu un aicinās Latvijas vēlētājus to atbalstīt 13. Saeimas vēlēšanās.»

Akcijā bija pulcējušies aptuveni 30 politiskās partijas PROGRESĪVIE politiskie līderi, tostarp partijas priekšsēdētājs Roberts Putnis, Vides politikas darba grupas vadītāja Jana Simanovska, valdes locekļi Antoņina Ņenaševa, Mārtiņš Kossovičs, Ansis dobelis, Dace Kavasa un bijušais partijas priekšsēdētājs Māris Graudiņš.

Akcijas laikā PROGRESĪVIE veica iknedēļas iepirkumus, demonstrējot, cik daudz liekas plastmasas ražotāji un tirgotāji izmanto pārtikas iepakojumā un tirdzniecībā.

PROGRESĪVIE piedāvā konkrētus risinājumus plastmasas piesārņojuma novēršanai: mikroplastmasas aizliegumu higiēnas līdzekļos, ierobežojumus videi nedraudzīgam iepakojumam un depozīta sistēmas ieviešanu plastmasas pudelēm. (Vides politikas piedāvājums pieejams šeit http://www.progresivie.lv/programma/#p5)

Kampaņas sākumam PROGRESĪVIE izvēlējušies Zemes dienu — tradīciju, kas aizsākta jau 1970. gadā ar mērķi rosināt pārmaiņas politiskajos lēmumos par labu dabas aizsardzībai. Šogad Zemes diena veltīta tieši plastmasas piesārņojumam, kas arvien vairāk apdraud dzīvo dabu visā pasaulē. PROGRESĪVIE akcijas mērķis ir pievērst uzmanību plastmasas piesārņojuma cēloņiem un iespējām to novērst.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *