Progresīvie seminārā Slovēnijā

 

Šī gada 7. – 9. septembrī Progresīvo valdes locekļi Ieva Lazda un Antoņina Ņenaševa, RISEBA docents Aigars Ceplītis, mediju politikas eksperts Roberts Putnis un neatkarīgais pētnieciskais žurnālists Dāvids Zalāns piedalījās Eiropas progresīvo studiju fonda (Foundation for European Progressive Studies – FEPS) un Slovēnijas politikas pētniecības organizācijas Progresiva kopīgi organizētajā 3 dienu„Ones to watch”. Semināra ietvaros Centrālās un Austrumeiropas sociālistu un sociāldemokrātu partiju pārstāvji, kā arī pārstāvji no Eiropas Sociālistu partiju apvienības (The Party of European Socialists – PES) tikās ar Slovēnijas prezidentu Boruhu Pahoru un vairāku nozīmīgāko Slovēnijas  pilsētu mēriem, kā arī pārrunāja ar Eiropas pašvaldību un parlamentu politiķiem no Centrālās un Austrumeiropas aktuālos jautājumus Eiropas Savienības un vietējās dienaskārtībās.

Progresīvie atsevišķi tikās ar 2 pilsētu mēriem – ar Slovēnijas centrālās daļas pilsētas Ajdovščinas mēru Tadeju Bjočaninu, ar kuru pārrunāja viņa pēdējo vēlēšanu kampaņu, kas izcēlās ar maksimāli lielu vietējo iedzīvotāju iesaisti un uzrunāšanu kampaņas ietvaros, likumsakarīgi rezultējoties Tadeja Bjočanina ievēlēšanā par jauno Ajdovščinas mēru. Progresīvie diskutēja arī pilsētas attīstības un pārvaldīšanas aktuālos jautājumus ar jauno pilsētas galvu, kurš ir bijušais Ajdovščinas jauniešu organizācijas līderis, bet tagad kā pašvaldības vadītājs veic aktīvus darbus infrastruktūras un sociālajā jomā, lai padarītu savu pašvaldību ne vien par labāku vietu dzīvošanai vietējiem iedzīvotājiem, bet arī par vienu no interesantākajiem tūrisma galamērķiem Slovēnijā.

Pēc tam Progresīvie tikās arī ar lielākās Slovēnijas kūrortpilsētas Pirānas mēru Pīteru Bosmanu, kurš ir dzimis Ganā, pirms gandrīz trīsdesmit gadiem Slovēnijā ieradies kā bēglis un ir šobrīd vienīgais oficiāli ievēlētais afrikāņu izcelsmes pašvaldības vadītājs Austrumeiropas valstīs. Pīters Bosmans dalījās ne tikai ar savu pieredzi vēlēšanu kampaņas organizēšanā, bet arī piedāvāja faktos un analīzē balstītu pozitīvu redzējumu par Eiropas Savienības kopīgo nākotni, ar savu darbību pilsētā pierādot, kā iespējams ļoti veiksmīgi pārvarēt 21.gadsimta izaicinājumus ne tikai pašvaldību darbā, bet arī plašākā mērogā.

Progresīvie piedalījās arī vairākās darba grupās un diskusijās par Eiropas Savienības pilsoņiem aktuālajiem jautājumiem, gan arī diskusijās par semināra dalībvalstu specifisko politisko situāciju. Šīs diskusijas bija ļoti vērtīgas, jo parādīja, ka daudzas citas Austrumeiropas valstis ir saskārušās un turpina saskarties ar tām pašām problēmām, ar ko saskaras Latvija – augstu bezdarbu, īpaši jauniešu vidū, nepietiekamu cīņu pret korupciju un interesēm politikā un vāju ekonomisko politiku no pie varas esošo labējo partiju puses, kas nespēj dot papildus pievienoto vērtību ekonomikas attīstībai un darba vietu radīšanai. Vienlaikus jāatzīmē pozitīvais – kā to parādīja vairāku valstu piemēri, šāda neefektīva valsts pārvalde un tās sliktie rezultāti ir labojami ar pārdomātu un efektīvu, ilgtermiņa mērķos balstītu politiku – politiku, kas atbilst arī Progresīvo uzstādījumiem par Latvijas turpmāko attīstību. Nobeigumā jāatzīmē, ka visi semināra „Ones to watch” Latvijas dalībnieki atzina – gūtā pieredze būs ļoti noderīga politikas plānošanā Latvijā, gan gatavojoties 2018.gada Saeimas vēlēšanām, gan arī izstrādājot vēlēšanu kampaņu un Progresīvo vēlēšanu programmu, kura spēs nodrošināt tos rezultātus, ko Latvijas iedzīvotāji jau sen ir pelnījuši un pagriezt Latviju Ziemeļvalstu virzienā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *