PROGRESĪVIE sākuši iestāšanos PES

PROGRESĪVIE 2017. gada 9. novembrī ir iesnieguši pieteikumu uzņemšanai kreisi centriskajā Eiropas Sociālistu partijā (Party of European Socialists). To apliecina PROGRESĪVO valdes priekšsēdētāja Māra Graudiņa PES prezidentam Sergejam Staņiševam (Sergei Stanishev) adresētā vēstule: “Mēs vēlamies tālāk virzīt mūsu progresīvās vērtības: veicināt vienlīdzību un sociālo taisnīgumu zaļā, ilgtspējīgā ekonomikā. [..] Veiksmīgi startējām šī gada pašvaldību vēlēšanās un esam pārliecināti, ka sasniegsim pozitīvus rezultātus arī gaidāmajās Latvijas parlamenta un Eiropas Parlamenta vēlēšanās, attiecīgi 2018. un 2019. gadā, un palīdzēsim Latvijā un Eiropā sasniegt Eiropas Sociālistu partijas mērķus.”

PES apvieno Eiropas Savienības un Norvēģijas sociāldemokrātu, leiboristu, sociālistu un progresīvās demokrātiskās partijas. Patlaban PES ir 33 partijas, kā arī 13 asociētas partijas un 12 novērotāju partijas. Sociāldemokrātu uzmanības centrā ir ekonomiskā un sociālā taisnīguma jautājumi, pamattiesības un dzīves kvalitātes paaugstināšana visiem Eiropas iedzīvotājiem. PES ir lielākais politiskais spēks ar programmu visai Eiropai. Eiropas Parlamentā tas pārstāvēts kā Progresīvā alianse — sociālisti un demokrāti (Progressive Alliance of Socialists and Democrats, S&D).

Šobrīd PES no Latvijas asociētā biedra statusā pārstāv partija “Saskaņa”, bet Eiropas Parlamenta Progresīvajā aliansē Latviju reprezentē “Saskaņas” deputāts Andrejs Mamikins. PROGRESĪVO valdes priekšsēdētājs Māris Graudiņš uzskata, ka PROGRESĪVO līdzdalība Eiropas sociāldemokrātu struktūrās Latvijai ir stratēģiski svarīga: “Visi svarīgākie Eiropas lēmumi rodas kompromisos starp Progresīvo aliansi un Eiropas Tautas partiju grupu. Mēs, “Progresīvie”, uzskatām, ka līdzšinējo PES novērotāju — “Saskaņas” — darbs nav aizstāvējis Latvijas vitālās intereses šajā nozīmīgajā politiskā grupā. Nedz Aleksandra Mirska, nedz Mamikina darbība nav apmierinājusi Latvijas drošības vai saimnieciskās intereses. To izdarīsim mēs.”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *