Nosodām Baltkrievijas varas iestāžu vēršanos pret opozīciju

PROGRESĪVIE nosoda Baltkrievijas varas iestāžu vēršanos pret demokrātisku opozīciju un protestētājiem, un aicina Latvijas valdību un ES aktīvāk vērsties pret cilvēktiesību pārkāpumiem kaimiņvalstī.
 
Augusta sākumā Baltkrievijā notiks prezidenta vēlēšanas un situācija valstī arvien saasinās. Tika aizturēts esošā prezidenta Aleksandra Lukašenko populārakais konkurents Viktors Babariko un viņa dēls, priekšvēlēšanu kampaņas vadītājs. Tika apcietināti arī vairāk nekā 100 piketa dalībnieki, kuri protestēja pret Lukašenko un vāca parakstu opozīcijas kandidāta Viktora Babariko atbalstam.
 
PROGRESĪVIE nosoda šādu rīcību un aicina atbrīvot visus politiskus ieslodzītus Baltkrievijā un nodrošināt, ka prezidenta vēlēšanas 9.augustā notiktu brīvi un godīgi.
 
Aleksandrs Lukašenko, kurš ir pie varas Baltkrievijā jau 26 gadus, varu noturējis ar autoritāriem līdzekļiem, nedodot brīvu balsi opozīcijai. Šobrīd mēs redzam, ka šādas tendences, sāk parādīties arī citās Eiropas valstīs. Tieši tādēļ mēs nedrīkstam klusēt un pārvērst autoritārismu par normu. Lai gan ir bijis progress sadarbībā ar Eiropas Savienību, kas bruģē ceļu ciešākai sadarbībai, kopš 1995.gada Eiropas Drošības un sadarbības organizācija nav atzīnusi nevienas vēlēšanas Baltkrievijā par brīvām un godīgām.
 
PROGRESĪVIE aicina Latvijas valdību un ES aktīvāk atbalstīt Baltkrievijas opozīcijas tiesības piedalīties vēlēšanu procesā bez represijām.

2 replys to Nosodām Baltkrievijas varas iestāžu vēršanos pret opozīciju

  1. Ja šo pārtulkotu Baltkrievu valodā, būtu vairāk jēgas to izplatīt dadzibao (skrejlapu) veidā, citādi iznāk vien kārtējais apliecinājums pret totalitārismu, kas jau tāpat ir pašsaprotams.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *