PROGRESĪVIE izslēdz Berdņikovu

Vērojot Latvijas labējo politiķu ikdienas retoriku, diemžēl nākas secināt, ka pie varas esošo partiju politiķi tikai vairo to krievvalodīgo Latvijas iedzīvotāju skaitu, kuri kā protestu šim labējo cinismam izvēlas pievienošanos Vladimiram Lindermanam un viņam līdzīgiem. Kā spilgts piemērs tam ir arvien biežākie dzirdamie aicinājumi pirms pašvaldību vēlēšanām Rīgā apvienoties „latviešu” partijām, cīnīties pret krievisko Saskaņas Centru, konsolidēties, lai apvienotu Rīgas latviešu balsis vēlēšanās pret krieviem. Kāda ir Latvijā dzīvojoša krieva un citas tautības pilsoņa rīcība, lasot vadošo politiķu aicinājumus cīnīties pret viņiem? Pavisam loģiska – protests!

Šādu protesta soli ir izvēlējies arī biedrības PROGRESĪVIE bijušais biedrs Andrejs Berdņikovs. PROGRESĪVIE ir sarūgtināti par to un uzskata, ka viņš ir pieņēmis kļūdainu lēmumu. Līdzšinējā darbībā Andrejs Berdņikovs bija tolerants, piedāvāja politiskas iniciatīvas, kas bija vērstas uz kompromisu atrašanu un sabiedrības saliedēšanu. Viņa izteikumi un rīcība ļāva spriest, ka viņš kā vienīgo ceļu uz Latvijas sabiedrības attīstību un izaugsmi redz diskusiju, iecietību un veiksmīgu visu Latvijā dzīvojošo etnisko grupu sadarbību Latvijas labklājības veicināšanā. Protams, jāapzinās, ka apstākļos, kad pat lielākās Latvijas partijas nepārtraukti nodarbojas ar etnisko grupu sanaidošanu, šāds ceļš nebūs viegls un ātrs.

Politiķiem, kuri nevēlas naidot sabiedrību, ir jādomā par valsti ne vien personīgiem ieguvumiem, tuvojoties vēlēšanām. Atbildīgi un tālredzīgi būtu aicināt savu un citas partijas uzrunāt visas vēlētāju grupas, lai kopīgiem spēkiem pārtrauktu sabiedrības šķelšanu, apturētu emigrāciju un domātu par ekonomisko izaugsmi. Bet pagaidām diemžēl šādi aicinājumi nav dzirdami.

Pēc Andreja Berdņikova lēmuma pievienoties Lindermana vadītajai partijai „Par dzimto valodu”, biedrība PROGRESĪVIE ir nolēmusi Berdņikovu izslēgt no biedrības. PROGRESĪVIE uzskata, ka darbība partijā, kuras rīcība provocē un saasina etniskās attiecības Latvijā dzīvojošo cilvēku starpā, nav savienojama ar tādām sociāldemokrātiskām vērtībām kā tolerance, iecietība, brīvība un demokrātija.

Biedrība PROGRESĪVIE uzskata, ka protests, kādu izvēlējies bijušais biedrības biedrs, nav pareizais ceļš un nerisinās sasāpējušās problēmas. Gluži pretēji – var tās pat padziļināt. Uz netoleranci un neiecietību nedrīkst atbildēt ar to pašu. Pret etniskā naida kurināšanu, apvainojumiem un lētu nacionālismu ir jāatbild ar argumentētu viedokli, iecietību, atklātu diskusiju un neatlaidīgu cīņu par brīvību, vienlīdzīgām iespējām un solidaritāti. Diemžēl Andreja Berdņikova pēdējais lēmums neved pa šo ceļu.

PROGRESĪVIE turpinās konsekventi iestāties par brīvību, vienlīdzīgām iespējām un solidaritāti sabiedrībā, tādējādi cenšoties vienot Latvijas sabiedrību un iestājoties par tādu ekonomisko izaugsmi, kuras rezultātā aug visas sabiedrības labklājība un lepnums par savu valsti.

Biedrības PROGRESĪVIE valde

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *