29.04.2023

PROGRESĪVIE dibina partijas domi

 

Partijas PROGRESĪVIE biedri šodien notiekošajā kongresā izveidoja jaunu institūciju – partijas domi. Domē ietilps visi partijas valdes locekļi, Saeimas, Eiropas Parlamenta un pašvaldību deputāti, deleģēti pārstāvji no partijas nodaļām u.c.
Dome pārraudzīs partijas politisko darbību un rūpēsies par to, lai nodrošinātu plašāku biedru iesaisti partijas darbā. Par šīm izmaiņām nobalsoja 122 kongresa delegāti, 6 balsoja pret.
Kongress sākās ar himnu un klusuma brīdi, pieminot sievieti, kuru 16. aprīlī Jēkabpilī nežēlīgi noslepkavoja viņas bijušais dzīvesbiedrs Leons Rusiņš.
“Mēs nerunāsim par to, vai Latvijai ir jāsargā visas ģimenes. Nerunāsim par to, vai ir jāievieš sistēma, lai novērstu vardarbību ģimenē. Nerunāsim par to, vai investīcijas izglītībā un veselībā ir vajadzīgas. Šeit, starp biedriem, tas ir pašsaprotami,” atklājot kongresu sacīja partijas līdzpriekšsēdētāja Antoņina Ņenaševa.
PROGRESĪVIE turpinās iestāties par šīm vērtībām, strādājot gan Saeimā, gan Rīgas domē un citos reģionos.
Mūsu pamati ir politika pašu rokām. Agrāk – kā NVO un tagad kā partijai. No mazas domubiedru grupas esam izauguši par vienu no atbalstītākajām partijām Latvijā,” atklāšanas runā uzsvēra partijas līdzpriekšsēdētājs Atis Švinka.
Kopš pērnā gada oktobra PROGRESĪVO deputāti ir demokrātijas un taisnīguma sardzē Saeimā.
“Mēs turpināsim iestāties par visu Latvijas ģimeņu tiesisko aizsardzību un par vardarbības ģimenē apkarošanu. Paldies Leilai Rasimai par cilvēktiesību karoga nešanu Saeimā. Arī valsts budžeta pieņemšanas laikā mēs Andra Šuvajeva vadībā stingri iestājāmies pret koalīcijas ideoloģisko dogmātismu un fiskālo fundamentālismu,” pauda Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Kaspars Briškens.
Savukārt PROGRESĪVO deputāti “Par!/PROGRESĪVIE” frakcijas sastāvā veicināja pārmaiņas Rīgas domē, veiksmīgi likvidējot Saskaņas&GKR saimniekošanas sekas. Šogad aprit puse laika šajā Rīgas domes termiņā un, beidzot, ir jūtami pirmie PROGRESĪVO darba augļi.
“Mūsu un Rīgas mēra Mārtiņa Staķa politiskās prioritātes šajā laikā ir bijušas: pārvaldības uzlabošana, cīņa pret korupciju, investīcijas sociālajā jomā un izglītībā, kā arī mūsdienīga klimata, vides un mājokļu politika”, kongresā sacīja Rīgas domes “Par!/PROGRESĪVIE” frakcijas vadītāja vietniece Justīne Panteļējeva.
PROGRESĪVIE ir zaļa un sociāldemokrātiska partija, kas dibināta 2017. gadā. Partiju pārstāv 10 deputāti Saeimā, 11 deputāti Rīgas domē “Par!/PROGRESĪVIE” frakcijā un deputāti Smiltenē un Rēzeknē.