PROGRESĪVIE brīdina par drīzu sociālo krīzi

Lai vīrusa izraisīto krīzi nepārvērstu sociālajā krīzē, partija “PROGRESĪVIE” aicina valdības vadītāju Krišjāni Kariņu un atbildīgos ministrus pieņemt nākošos darbavietu saglabāšanas atbalsta lēmumus, nešķirojot tautsaimniecības nozares. 

PROGRESĪVIE atzinīgi vērtē Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa aicinājumu uzņēmējiem neatlaist darbiniekus, sakot, ka jau drīzumā valdība nāks ar rīcības programmu uzņēmumu atbalstam. Tomēr sekojošais rīcības plāns bija un joprojām tiek veidots, atbalstot tikai dažas no uzņēmējdarbības nozarēm. Gaidāmā ekonomikas krīze nebūs dažu nozaru, bet gan pārnozaru krīze. Partija kritiski vērtē valdības līdzšinējo piedāvājumu, kas tika radīts divpadsmit dienas pēc ārkārtas stāvokļa izsludināšanas: no apmēram 900 000 darbavietām Latvijā valdība nolēmusi aizsargāt tikai 75 000 strādājošos. Atlikušajiem 825 000 darbinieku arī esot cerības, bet tiem vēl esot jāuzgaida. 

Mārtiņš Kossovičs, PROGRESĪVIE valdes loceklis:

Šobrīd nav īstais laiks šķirot nozares krīzes skartajās un neskartajās. Šodien jebkura darbavieta ir vērtība. Krīzes laikā ir vienalga, vai cilvēks strādā ražojot, sniedzot pakalpojumus vai ir nodarbināts mazumtirdzniecībā. Kamēr pasaules zinātnieki meklē vakcīnu pret skarbo vīrusu, Latvijas valdībai ir jāmeklē efektīva pote, lai nepieļautu ilgstošu recesiju mūsu valsts ekonomikā.

Latvijas valdības gausā rīcība padara Latvijas uzņēmumus mazāk konkurētspējīgus attiecībā pret līdzīgiem uzņēmumiem no Lietuvas, Igaunijas un Polijas, kas jau šobrīd saņem daudz skaidrāku un plašāku atbalstu no savu valstu valdībām. Mūsu kaimiņvalstu valdības ir pieņēmušas drosmīgākus soļus, dīkstāves algas īslaicīgi apņemoties izmaksāt visiem darbiniekiem, kuru uzņēmumos strauji krities apgrozāmo līdzekļu apjoms. 

Tāpat PROGRESĪVIE aicina apzināties, ka ne visi Latvijas ļaudis var sekot aicinājumiem “strādāt no mājām”. Tāpēc ārkārtas situācijas laikā aicinām atvaļinājumus apmaksāt no valsts līdzekļiem, lai aicinātu ļaudis palikt mājās. Īpaši  piemērot šīs iespējas vecākiem ar pirmskolas un skolas vecuma bērniem, kā arī cilvēkiem riska grupā – personām virs 60 gadu vecuma. Ārkārtas situācijas laikā visas slimības lapas apmaksāt no pirmās dienas, lai veicinātu cilvēku palikšanu mājās, jau sastopoties ar vismazākajiem simptomiem. Šobrīd joprojām darba nespējas lapas līdz desmitajai dienai uzņēmēji apmaksā no savas puses.

4 replys to PROGRESĪVIE brīdina par drīzu sociālo krīzi

 1. Pareizi brīdināt, bet, manuprāt, valdība līdz pareiziem secinājumiem nonāks, labi, ka jums partneri Saeimā…

 2. Vai tiešām jābūt uzsvaram uz krīzes skarto uzņēmumu glābšanu, nešķirojot nozares? Ir nozares, kuras nav jāglābj (azartspēļu, piemēram). Un ja citas nozares (kultūra, piemēram) ir no tām atkarīgas, tad kultūras industrijai ir jāmainās. Tāpat būtu jābūt arī atbalstam jaunas, alternatīvas uzņēmējdarbības sākšanai. Ekonomiskā krīze kā pozitīvu pārmaiņu laiks. Jā, būs uzņēmumi, kas cietīs, bet ne visi uzņēmumi ir patiešām vajadzīgi mūsu sabiedrībai ilgtermiņā.

  1. Lielisks komentārs Alla, paldies. Es uzskatu, ka azartspēļu zālēm šobrīdējā formātā nav vietas Rīgā un Latvijā, mēs atbalstam viņu slēgšanu. Piekritu, ka viņiem ir jābūt izņēmumam. Bet visām citām nozarēm atbalstam tomēr jābūt atbalstam, šī krīze ir tik milzīga, ka nevar atļauties palīdzēt tikai 75,000 darbinieku no 900,0000.

   Mēs šobrīd strādājam arī pie plāna kā mēs redzam Latvijas uzņēmējdarbību nākotnē, piemēram sociāli atbildīgu un zaļu. Es, kā uzņēmējs, uzskatu ka biznesam ir jārada visi apstākli lai viņi varētu visas savas idejas īstenot. Jāpalīdz ar vietu kur strādāt. Jāveido sociālais drošības tikls, lai ja bizness izjūk, 99% no visiem jaunajiem uzņēmumiem izjūk 12 mēnešu laika, tad lai cilvēks nenoklust uz ielas. Un finansiāli jāatbalsta. Lai to iedotu, mēs plānojam radīt municipālas co-working space, uzlabot sociālas drošības tiklu lai viņš strādā ka Skandināvijā un paplašināt Altum apjomu un amplitūdu lai ir pieejams finansējums jauniem, radošiem uzņēmumiem.

   Boriss Kaigorodovs
   Rīgas Domes velēšanu kandidāts

 3. Da no pasha sakuma valdiba nepareizi rikojas dalot baltajos un melnajas. Ja jau izradas ka tik liels procents maksaja aploksnes un vinjiem shie skaitli bija, ko tad negaja ar parbaudem smiekli nak. NU ja cilvekiem tik ljoti neuzticas un negrib naudu dot, tad hot no vietejiem razhotajiem pirktu preci un dotu partikas grozus kam nav ko est. vot shis butu gan atbalsts tam pasham uznemumam gan tiem kam iztikas lidzekli nav. A tagad sanak paika janem nost cietumniekiem vinji tak ar nekur nav stradajushi, lai mirst bada.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *