PROGRESĪVIE aicina samazināt PVN sabiedriskās ēdināšanas nozarē

PROGRESĪVIE atbalsta #KatluRevolūciju un aicina valdību pildīt solījumu samazināt PVN sabiedriskās ēdināšanas nozarē un cīnīties ar ēnu ekonomiku šajā sektorā.

Sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumi ir atgādinājuši par valdības nepildīto solījumu ieviest samazinātu PVN likmi 12% apmērā, kā tas viesmīlības nozarei tika solīts apmaiņā pret ģenerālvienošanos par minimālo algu šajā jomā. Nozare ir gatava turēt savu solījumu un palielināt darbinieku atalgojumu, taču savu solījuma daļu nav gatava ievērot valsts.

PROGRESĪVIE atbalsta pazeminātas likmes piemērošanu sabiedriskās ēdināšanas nozarē, lai uzlabotu nozarē strādājošo sociālo drošību un cīnītos ar ēnu ekonomiku šajā sektorā. PROGRESĪVIE uzskata, ka tieši šobrīd nepieciešama tāda sabiedriskās ēdināšanas sektora vienošanās ar valsti, kuru abas puses arī ievērotu, gan ēdināšanas uzņēmumiem noslēdzot Ziemeļvalstu tipa ģenerālvienošanos, gan valstij nākot pretī nodokļu jomā.

Mēs izprotam, ka sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumi jūtas pievilti, jo šādas nodokļu izmaiņas valstī tika solītas jau pirms vairākiem gadiem. Šobrīd būtu īstais laiks solījumu pildīt, lai palīdzētu gan nozares profesionāļiem atsperties, gan veicinātu nodarbinātību un arī mazinātu ēnu ekonomiku. Pēdējos gados diemžēl praktiski nav īstenoti solījumi vai rasti citi ilgtermiņa risinājumi,”

norāda Ervins Labanovskis, PROGRESĪVIE valdes loceklis.

Sabiedriskās ēdināšanas nozarē jau ilgstoši ir liels ēnu ekonomikas īpatsvars, kas skaidrojams ar augstiem darbaspēka nodokļiem, augsto produktu pašizmaksu, cilvēku mazo pirktspēju un mazo tirgu.

Ieņēmumu trūkumu no PVN valstij kompensēs ienākumi no darbaspēka nodokļiem. Eiropas Savienībā 19 no 28 valstīm sabiedriskās ēdināšanas nozarē ir piemērots pazemināts PVN.

Pēc PVN samazināšanas VID būtu rūpīgi jāseko, lai vienošanās tiktu pildīta un neveidotos negodīga konkurence, kad tie uzņēmumi, kas maksā visus nodokļus, nav spējīgi konkurēt ar tiem, kas palikuši ēnu ekonomikā.

Grūta situācija augsto darbaspēka nodokļu dēļ faktiski ir visās apkalpojošās sfēras nozarēs. PROGRESĪVIE iestājas par progresīvāku nodokļu sistēmu, kas samazinātu sociālo nevienlīdzību un mazos uzņēmumus padarītu konkurētspējīgākus, kā arī samazinātu ēnu ekonomikas īpatsvaru.

PROGRESĪVIE piebilst, ka samazinātais PVN nedrīkstētu attiekties uz alkoholu un tabaku, kam nodokļu slogs būtu jāpalielina.

1 reply to PROGRESĪVIE aicina samazināt PVN sabiedriskās ēdināšanas nozarē

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *