Informatīvā akcija pie VID

 

Foto: Džerijs Šterns

Otrdien, 15 augustā, plkst. 9:00 partija PROGRESĪVIE rīkoja akciju pie Valsts ieņēmumu dienesta, aicinot reformēt iestādes darbību atbilstoši valsts un sabiedrības interesēm.

Akcijas “Par progresīvu VID” mērķis bija piedāvāt priekšlikumus, kuros vajadzētu balstīt VID reformu, lai šī institūcija darbotos moderni, atbilstoši valsts un sabiedrības interesēm un veicinātu, nevis bremzētu godīgu uzņēmējdarbību Latvijā.

Valsts ieņēmumu dienesta darbība nopietni ietekmē uzņēmējdarbības vidi Latvijā – izstrādājot virkni birokrātisko prasību uzņēmumu grāmatvedībai un lietvedībai, veicot kontroles pasākumus, nodrošinot nodokļu iekasēšanu. Tieši tādēļ VID darbībai vajadzētu būt organizētai tā, lai vispirms palīdzētu uzņēmumiem darboties un tikai tad pildītu represīvās iestādes funkcijas, ķerot nodokļu nemaksātājus.

Partija PROGRESĪVIE piedāvā priekšlikumus piecām VID darbības jomām:

– IF struktūrai,

– uzņēmumu pārbaužu politikai,

– sodu piemērošanai,

– komunikācijai ar uzņēmumiem,

– lietvedības un grāmatvedības prasībām.

“Kopumā VID darbību jāorganizē nelielai, profesionālai un labi apmaksātai darbinieku komandai, kas ļautu koncentrēties uz profesionālu apkalpošanu un lielo krāpšanas shēmu atklāšanu, nevis visaptverošu un nelietderīgu mazo uzņēmumu kontroli,” piedāvātās reformas būtību raksturo PROGRESĪVO valdes loceklis, uzņēmējs Ervins Labanovskis.

“Mēs ierosinām, ka VID bez pamatojuma var veikt pārbaudes uzņēmumos ne biežāk kā reizi divos gados (tas neattiecas uz kontrolpirkumiem). Arī plānveida kontroles iepriekš ar uzņēmumu ir jāsaskaņo, lai pārbaude netraucē veikt uzņēmuma pamatfunkcijas, kā tas nereti notiek mazumtirdzniecības un pakalpojumu sfēras uzņēmumos.”

Tāpat PROGRESĪVIE uzskata, ka ir maksimāli jāizvērtē un jāsamazina nelietderīgas birokrātiskās procedūras un sodu piemērošanai jābūt galīgajam, nevis primārajam uzņēmumu disciplinēšanas līdzeklim.

Sodu politikā PROGRESĪVIE aicina piemērot progresivitātes principu atkarībā no uzņēmuma apgrozījuma, lai neveidojas situācijas, kad vienāda soda summa par identisku pārkāpumu tiek piešķirta gan lielveikalam, kuram to nomaksāt nebūs nekādu problēmu, gan mazam veikalam, kuram tā var izbeigt uzņēmuma pastāvēšanu.

“Tāpat viens no ierosinājumiem ir, ka mazie uzņēmumi varētu grāmatvedību organizēt no VID sistēmas tiešsaistē, tādējādi samazinot savus izdevumus – jo VID automātiski veiktu grāmatvediskos aprēķinus mēneša beigās,” papildina Ervins Labanovskis.

Sīkāk ar partijas PROGRESĪVIE priekšlikumiem VID reformai var iepazīties ej.uz/par-progresivu-vid

Informācijai:

tālr. 29199982, Ervins Labanovskis

ervins.labanovskis@gmail.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *