30.11.2022

PROGRESĪVIE aicina pagarināt atbalstu Ukrainas bēgļiem līdz 2024. gadam

Terorismu atbalstošās valsts Krievijas uzbrukums Ukrainā ir piespiedis vairāk nekā 7 miljonu ukraiņu meklēt patvērumu Eiropā. Līdz šim Latvijas pašvaldībās pēc palīdzības vērsušies 35 tūkstoši bēgļu. Paredzams, ka ziemas laikā bēgļu skaits pieaugs, turpinoties Krievijas uzbrukumiem Ukrainas civilajiem objektiem un enerģētikas infrastruktūrai.

Pašreizējais atbalsts 120 dienu izmitināšanai un 30 dienu ēdināšanai ir paredzēts tikai līdz šī gada beigām, radot nedrošības sajūtu gan pašvaldībām, biedrībām un nevalstiskajām organizācijām, gan arī pašiem bēgļiem.

Tāpēc partijas “PROGRESĪVIE” Saeimas frakcija ir sagatavojusi priekšlikumu likumprojektam “Grozījums Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā” par atbalsta termiņa pagarināšanu līdz 2024. gada 4. martam.

“Tas ir valdības uzdevums beidzot savest kārtībā šo jautājumu, kas ticis atlikts kopš vasaras. Mēs zinām, ka Ukraina uzvarēs šo karu, bet nezinām – kad. Tāpēc atbalstam jābūt paredzamam un pagarinātam vismaz vēl uz vienu gadu. Tajā pašā laikā mums arī ir jāieklausās pašvaldībās un biedrībās, kas katru dienu sniedz palīdzību ukraiņu bēgļiem. Piemēram, jāatrod risinājums, kā valsts var finansēt bēgļu koordinācijas punktus, nevis atstāt to uz pašvaldību pleciem,” norāda “PROGRESĪVIE” frakcijas priekšsēdētājs Kaspars Briškens.