PROGRESĪVIE aicina neizsludināt grozījumus Darba likumā

Norādot, ka Saeimā pieņemtie grozījumi būtiski pasliktinās darba ņēmēju stāvokli, partija PROGRESĪVIE aicina Valsts prezidentu nodot likuma grozījumus otrreizējai caurlūkošanai jau jaunajam parlamenta sasaukumam.

PROGRESĪVIE uzskata, ka Saeimas jaunpieņemtie Darba likuma grozījumi, kas paredz būtisku algu samazināšanu par nostrādātajām virsstundām ir ne tikai netaisnīgi, bet novedīs darba ņēmējus pie profesionālās, fiziskās un garīgās izdegšanas. Turklāt laikā, kad darba ņēmēji joprojām pamet Latviju, šāda veida likuma izmaiņas vēl būtiskāk pasliktinās darba tirgu, un noteikti neveicinās strādājošo atgriešanos Latvijā.

Šobrīd progresīvākā pasaules daļa runā par darba tirgus efektivizāciju, notiek cenšanās pāriet uz 35 stundu darba nedēļu. Daudzās valstīs, rūpēs par darbiniekiem, tiek ierobežota lielveikalu darbība svētdienās un svētku dienās.

Diemžēl Latvijā ir ieceres doties pretējā virzienā, jo jaunie likuma grozījumi noteikti palielinās darbinieku pārslodzi, ierobežojot iespēju darba ņēmējam saņemt cilvēka cienīgu atalgojumu un liegs iespēju pašrealizēties ārpus darba, jo būs jāstrādā izteikti vairāk darba stundas.

PROGRESĪVIE aicina strādājošos un arodbiedrību biedrus izteikt neapmierinātību ar iecerētajām izmaiņām Darba likumā un parādīt, ka nav vienisprātis ar LBAS vadību, kura neskaidru iemeslu dēļ šoreiz ir sabloķējušās ar lielo darba devēju lobija organizācijām.

PROGRESĪVIE aicina arī partijas PROGRESĪVIE biedrus, kuri darbojas arodbiedrībās, izteikt neapmierinātību savās nozaru dalīborganizācijās un mudināt citus arodbiedrību ierindas biedrus protestēt pret paredzētajiem grozījumiem.

PROGRESĪVIE atgādina, ka iepriekšējā Saeima pēdējā savā sasaukuma sēdē apstiprināja darba ņēmēju tiesības būtiski ierobežojošu Darba likumu grozījumu projektu, kas paredz samazināt piemaksu par virsstundām. Pieņemtie, bet vēl Valsts prezidenta neizsludinātie grozījumi paredz, ka nākotnē piemaksa par virsstundām tiks samazināta uz pusi (50% apmērā 100% vietā), ja nozarē būs panākts koplīgums, kurš nosaka būtiski lielāku algu nekā valstī noteiktā minimālā alga.

Tāpat nepieņemams ir priekšlikums, ka darbinieka atlaišana vairs nebūs saskaņojama ar arodbiedrību, ja attiecīgais darbinieks nebūs bijis tās biedrs vismaz 6 mēnešus.

PROGRESĪVIE ir izveidojuši Darba tiesību politikas darba grupu, kurā aicināti piedalīties visi PROGRESĪVIE biedri, kas ir arodbiedrību aktīvisti, kā arī visi biedri un biedres, kuriem ir interese piedalīties darba tiesību politikas veidošanā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *