Politiski nevainīgie un bezatbildīgie

kozlovskisdombrovskisuzsakovs
Šķiet, jautājums par politisko atbildību arī šoreiz paliek novārtā. Politiķi, kuri līdz šim radījuši, stutējuši, akceptējuši un veicinājuši pastāvošo sistēmu, tagad ar skaļiem saukļiem dodas ķert vainīgos un steidz solīt bargus sodus.

Mums ir premjers, kurš vada valsti kopš 2009. gada marta. Vai šajā laikā ir izdarīts viss iespējamais, lai sakārtotu būvniecības nozari? Jeb tomēr daudz vairāk valdošā koalīcija ir darījusi, lai samazinātu būvniecības birokrātiju, to darot arī uz cilvēku drošības rēķina… Vai premjeram, kurš to akceptējis un stutējis, nebūtu jānes politiskā atbildība?

Mums ir Rīgas Domes priekšsēdētājs, kurš amatā ir kopš 2009. gada jūlija. Viņa pakļautībā darbojas būvvalde, kura izdevusi visas nepieciešamās atļaujas, lai būvētu un nodotu ekspluatācijā šo un daudzas citas ēkas. Vai mēram, kura pilsētā būvē šādas ēkas, nebūtu jāuzņemas politiskā atbildība?

Mums ir iekšlietu ministrs, kuram pakļautajā glābšanas dienestā glābšanas darbos bojā gāja trīs cilvēki, bet vēl vairāki tika smagi ievainoti. Iekšlietu ministrijas iestādes joprojām nav spējušas sniegt atbildes par vasaras sākumā Rīgas pilī notikušo ugunsgrēku. Vai šādam ministram nav jānes politiska atbildība?

Šie trīs kungi šobrīd izskatās iekarsuši un kareivīgi sola vainīgo atrašanu un sodīšanu. Bet vai viņi paši nav vainīgi un līdzatbildīgi?

Manuprāt, traģēdija ir sistēmas rezultāts. Un šīs sistēmas politiskajiem vadītājiem būtu jānes atbildība. Iesākumā pietiktu ar demisiju. Viņi nav tie, kuriem tagad ir ētiski rādīt ar pirkstiem uz celtniekiem, rasētājiem un citiem, kuru darba stilu un metodes paši ir atbalstījuši.

1 komentārs par Politiski nevainīgie un bezatbildīgie

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *