PROGRESĪVIE par godīgu tirdzniecību


Jau gadu biedrība “Zaļā brīvība” piešķir zīmi “Godīgai tirdzniecībai draudzīgs” viesnīcām, veikaliem un restorāniem. Šobrīd Zaļā brīvība ir uzsākusi šāda statusa piešķiršanu arī uzņēmumu, nevalstisko organizāciju un valsts iestāžu birojiem.

Zaļās brīvības vadītājs Jānis Brizga: “Ar šo iniciatīvu mēs vēlamies veicināt “Godīgās tirdzniecības”, jeb Fair trade kustības popularitāti Latvijā. Tagad uzņēmumiem, valsts iestādēm un biedrībām būs iespēja pastāstīt arī citiem, ka viņi ir sociāli atbildīgi, iespējams, tādējādi, veicinot citus birojus un cilvēkus rīkoties līdzīgi.”

Biedrības “Progresīvie” vadītājs A.Dobelis: “Mums ir ļoti simpātiska ideja ko pārstāv Godīgās tirdzniecības, jeb Fairtrade kustība, tādēļ priecājamies, ka esam pirmais birojs Latvijā, kurš iegūst Godīgai tirdzniecībai draudzīga biroja statusu. Vienīgais, ko mums ikdienā ir jāapņemas darīt ir dzert Fairtrade sertificēto kafiju, tēju un kakao, respektīvi Fairtrade sertificētus produktus, ko ražo jaunattīstības valstīs un bez kuriem mums ir tik grūti iedomāties ikdienas dzīvi Latvijā. Tādējādi mēs kaut nedaudz samazinām nabadzību un dodam šo valstu zemnieku bērniem lielākas iespējas izglītoties un saņemt atbilstošu veselības aprūpi.”

Runājot par nākotnes plāniem J.Brizga piebilst, ka “Cerams izpratne par šo kustība Latvijā ies plašumā un izpratne par to, kā produkti trešās pasaules valstīs tiek radīti palielināsies, palīdzot izskaust bērnu darbu, cilvēku paverdzināšanu un samazināt dabai nodarīto kaitējumu. Iespējams, kādreiz arī Latvijā, līdzīgi kā Zviedrijā – Malmo, būs sava Fair trade pilsēta.”

Biedrība Zaļā brīvība no šī gada 6. līdz 8.septembrim ar godīgās tirdzniecības stendu piedalīsies BT1 organizētajā izstādē Riga Food 2012, Ķīpsalā. Vairāk informācijas par godīgo tirdzniecību un “Godīgai tirdzniecībai draudzīgs” marķējumu variet saņemt biedrības mājaslapā (http://www.zb-zeme.lv/godiga-tirdznieciba), mūsu stendā Riga Food 2012 izstādē vai rakstot uz janis@zb-zeme.lv.

Fairtrade jeb godīgā tirdzniecība ir alternatīva tirdzniecības sistēma, kura nodrošina, ka ražotāji un audzētāji attīstības valstīs saņem godīgu atlīdzību par savu darbu, netiek nodarīts pāri videi un darba apstākļi ir atbilstoši starptautiski pieņemtiem standartiem, kā arī papildus tiek ieguldīts vietējo nabadzīgo zemnieku veselības aprūpē un izglītībā. Visizplatītākie Fairtrade produkti ir kafija, tēja un šokolāde, un to pārdošanas apjoms pasaulē ar katru gadu palielinās.

Biedrība “Zaļā Brīvība” sadarbībā ar starptautisko Fairtrade organizāciju no 2011.gada piešķirt uzņēmumiem zīmi – Godīgai tirdzniecībai draudzīgs. Šo zīmi var iegūt jebkura viesnīca, restorāns, kafejnīca vai veikals, un tagad arī birojs, kas atbalsta godīgās tirdzniecības principus un saviem darbiniekiem un klientiem pastāvīgi nodrošina pieejamību Fairtrade marķētiem produktiem. Latvijas vairumtirgotāju klāstā šobrīd ir gan Fairtrade kafija un tēja, šokolāde, atspirdzinošie dzērieni, dažādas uzkodas, bakalejas preces, arī Fairtrade vīni. Liela daļa no šiem produktiem ir arī bioloģiski sertificēti.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *